Любе моє сонечко, приходи!

11-10-2018

10 жовтня у Сєвєродонецькій галереї мистецтв в рамках «Програми по відновленню миру та діалогу серед внутрішньо переміщених жінок «ГОЛОС ЖІНКИ МАЄ СИЛУ» відбулось відкриття виставки «Любе моє сонечко, приходи!».

Програма реалізується за участю жінок з семи областей: Луганська, Закарпатська, Дніпропетровська, Чернівецька, Запорізька, Харківська та Сумська. Її головним акцентом є Резолюція ООН 1325 «Мир. Жінки. Безпека».

Особливістю виставки є поєднання ліхтариків, віршів і розповідей від дітей та дорослих, які живуть в так званій «сірій зоні». Кожна розповідь – це прожите почуття конкретної дитини або жінки.

До глядачів з привітальним словом звернулась голова громадської організації «Сєвєродонецька агенція розвитку громади» Віра Попсуй: «Вітаю вас з відкриттям виставки! Вона незвичайна, бо пов’язана з трагедією, що переживає Луганщина. Ми обрали такий захід, який допоміг би наблизити один до одного людей, що живуть в «сірій зоні». Вірші та розповіді, які ми бачимо на виставці – це творчі роботи дітей і дорослих, що мають статус внутрішньо переміщеної особи. Проект спрямований на те, щоб привернути увагу громадськості до людей, які волею долі вимушені будувати своє життя по суті з нуля».

Розповіді та вірші дорослих і дітей, написані на полотні, передають не тільки трагізм подій, які, на жаль, ще досі відбуваються на Сході нашої країни. Їх автори відверто діляться світом, тим, який вони втратили і в який не можуть повернутися, бо ж в ситуації відірваності від свого коріння, втрати власного минулого і невпевненості в завтрашньому дні неможливо рухатися далі, поки все це не буде усвідомлено, описано, проаналізовано, а порожнечу − заповнено.

Директор Сєвєродонецької міської галереї мистецтв Наталія Іванова зауважила, що головною метою цієї виставки є саме донесення реальних почуттів людей, які вже чотири роки прагнуть миру і спокою.

Серед глядачів була присутня Любов Коробко – автор робіт «ліхтарики» та один з ініціаторів виставки.

Вона зізналась, що представлені у її роботі різнобарвні світлячки-ліхтарики несуть із собою світло, сонце і тепло. Бо Віра та Любов, як і імена жінок-ініціаторів проведення виставки, вселяють надію на краще і дарують промінчик впевненості у мирне майбутнє.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради