ГРОМАДСЬКІСТЬ І МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ. ПІДСУМКИ - 2016: ЛІДИРУЮТЬ СЄВЄРОДОНЧАНИ

28-02-2017

Нещодавно в Луганській обласній держадміністрації відбулася нарада, на якій підбивалися підсумки роботи, спрямованої на реалізацію Закону України «Про особливості права власності в багатоквартирних будинках» в Луганській області за 2016 рік.

Про результати цієї наради розповів заступник Сєвєродонецького міського голови Олег Кузьмінов:

- 2016 рік для Сєвєродонецька був важливим і складним в питанні проведення реформування житлово-комунального господарства. Однак профільним фахівцям за підтримки депутатського корпусу вдалося впровадити новаторські ідеї, яких раніше просто не було в сфері ЖКГ м.Сєвєродонецька. Я вважаю, що важливими віхами на цьому шляху стали:

- Створення в структурі УЖКГ м Сєвєродонецька відділу розвитку ОСББ, реформування ЖКГ та економічного аналізу під керівництвом Красюк Р.А.;

- Формування при Сєвєродонецькій міській раді Ради ОСББ, діяльність якої спрямована на вирішення питань створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- Прийняття «Програми сприяння діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Сєвєродонецька на 2016 - 2017 роки», що дозволило вперше в Сєвєродонецьку, на умовах співфінансування, здійснювати фінансову підтримку ОСББ.

Проведення в поєднанні з цими нововведеннями навчальних лекцій і семінарів, організація відвідування керівниками сєвєродонецьких ОСББ інших міст України, щоб на практиці вони змогли переконатися в ефективності даного напрямку розвитку ЖКГ, привели до зростання довіри з боку ОСББ. І ми можемо спостерігати зростання кількості створених в Сєвєродонецьку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Сьогодні в місті зареєстровано 55 ОСББ, 29 з них юридично оформили свій статус в 2016 році. У сфері ОСББ виявилося 86 багатоквартирних житлових будинків з 807, а це ні багато, ні мало, а 10,7% усього житлового фонду міста, яке обслуговується.

13 ОСББ прийняли участь у програмах підтримки розвитку ОСББ від ПРООН та Сєвєродонецької міської ради, і отримали фінансування, розподілене таким чином:

- В 6 ОСББ були виконані роботи капітального характеру на суму 2,3 млн. грн. - це капітальний ремонт покрівлі, ремонт цоколя і вимощення, заміна внутрішньобудинкових мереж опалення та водопостачання, заміна дерев'яних вікон в під'їздах на пластикові, встановлення датчиків руху для освітлення під'їздів, капітальний ремонт систем постачання холодної та гарячої води, системи каналізації.

- В 7 ОСББ були виконані роботи капітального характеру на суму 412,8 тис. грн. - капітальний ремонт димових і вентиляційних каналів, капітальний ремонт об'єкта благоустрою прибудинкової території, реконструкція мереж теплопостачання з встановленням приладів обліку теплової енергії, капітальний ремонт мереж гарячого водопостачання, експертно-технічна оцінка ліфтів, капітальний ремонт ліфта, капітальний ремонт мереж каналізації.

З 1 березня поточного року відкривається новий конкурс на участь в «Програмі сприяння діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Сєвєродонецька на 2016 - 2017 роки», і проекти, які перемогли в ньому, будуть реалізовані за фінансової участі міського бюджету та Програми розвитку ООН.

На нараді, про який згадувалося на початку бесіди, керівництво Луганської ОДА визнало роботу Сєвєродонецької міської ради кращої в 2016 році по області в сфері реалізації Закону України «Про особливості права власності в багатоквартирних будинках».

«СП»