Громади Сєвєродонецького району відзвітували Артему Лисогору про роботу у поточному році

16-08-2023

Начальник Сєвєродонецької РВА Роман Власенко доповів очільнику Луганщини Артему Лисогору про стан справ у найбільш постраждалому від російського вторгнення районі, звідки евакуювалася більша частина луганчан.

Проблеми, які доводиться вирішувати керівництву району, складні. Наразі на підконтрольній Україні території відновлена діяльність усіх державних структур, лікарень та переміщених навчальних закладів. Після деокупації, перш за все, необхідно буде вирішувати питання водозабезпечення та енергопостачання для потреб усієї області. Адже ворог знищив ущент найбільш потужні об’єкти критичної інфраструктури, які знаходились саме у Сєвєродонецькому районі.

На підконтрольній території України відновлено роботу 64 загальноосвітніх шкіл, 14 дитсадочків та 6 закладів позашкільної освіти, а також 13 медичних закладів.

Сєвєродонецька, Лисичанська, Попаснянянська, Рубіжанська, Кремінська та Гірська громади, які входять до складу району, опікуються 24 гуманітарними хабами для ВПО з Луганщини, де обліковуються понад 60 000 тисяч людей.

Крім видачі гуманітарної допомоги переселенцям надаються 36 різноманітних послуг.

У Координаційних центрах допомоги ВПО ведуть прийом спеціалісти Луганської обласної служби зайнятості, Пенсійного фонду України, надається первинна і вторинна правова допомога у партнерстві з БФ «Право на захист». Приймають сімейні лікарі та вузькопрофільні спеціалісти.

В рамках літньої оздоровчої кампанії в Україні та закордоном відпочили 1400 дітей-переселенців.

В усіх громадах району прийняті програми забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб Луганської області, до фінансування яких залучаються кошти Міжнародної організації з міграції, UNICEF, Благодійного фонду «Янголи Спасіння», БФ Восток SOS та інших.

Громади Сєвєродонецького району активно готуються до деокупації своїх територій. Вже сформований районний матеріальний резерв, формуються матрезерви громад.

Закуплені у необхідній кількості намети для обігріву, генератори, паливно-мастильні матеріали, спецтехніка, медпрепарати тощо.

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/gromadi_sievierodoneckogo_rayonu_vidzv...]]>