Гортаючи сторінки твої в ювілей

17-10-2017

У міській публічній бібліотеці 15 жовтня відбувся ювілейний вечір до 50-річчя літературного об’єднання «Обрій» та 90-річчя від дня народження Й.Курлата.

З вітальними словами до „обріївців” та гостей звернувся в.о.першого заступника міського голови Сергій Зарецький: «Мені дуже подобається те, що я чую та бачу. Повна зала, слова любові, спогади про Йосипа Курлата, те, з якою любов’ю ви пригадуєте історії з його життя. Дуже радісно, що справа його живе, живе в ваших душах. Альманах – це величезна праця членів вашої спілки. І місто не повинно бути байдужим до цього. Дуже гарна ідея, що цей альманах може стати культурною візитівкою Сєєвродонецька. У цій культурній спадщині відображені труди літераторів і поетів, які вже пішли від нас. Це може бути тим, що об’єднує все місто. Вся Україна може побачити, що Сєвєродонецьк – це творчі люди, які люблять нашу країну, які захоплюються природою нашого краю. Великі вам за це спасибі», - подякував Сергій Зарецький.

За плідну творчу працю, підготовку ювілейного альманаху та з нагоди 50-річчя літературного об’єднання «Обрій»  і 90-річчя від дня народження Й. Курлата грамотами Сєвєродонецької міської ради Сергій Зарецький нагородив літоб’єднання «Обрій» та його керівника Новоточенову Зінаїду Микитівну. Грамотами відділу культури міської ради були нагороджені активні члени «Обрія».

„Обріївці” і гості свята щиро вітали літературне об'єднання з його півстолітнім ювілеєм та згадували життя і творчість його засновника Йосипа Борисовича Курлата. Як зазначається в альманаху, створене ним літературне об'єднання «Обрій» з честю несе поетичне слово в культуру нашого міста, нашої області, нашої країни. Літературний осередок зародився ще у 1965 році. Саме тоді до Сєвєродонецька приїхав Йосип Борисович Курлат. Він був єдиним професійним письменником у місті, і навколо нього гуртувалася наукова інтелігенція, художники, артисти, літератори-початківці. Завдяки йому в Сєвєродонецьку була організована дитяча студія літературної творчості «Джерельце», клуб молодих літераторів «Ровесник», який з часом перетворився на літературне об'єднання «Обрій». За роки існування літературного об'єднання десятки студійців набули в ньому неабияких літературних знань, збагнули секрети творчої майстерності, виробили свій власний, лише їм притаманний поетичний голос.

Тож і надалі нехай живе творчий «Обрій».

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради