Фонд енергоефективності та Сєвєродонецька міська рада оголосили про початок партнерства щодо Програми енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»

27-02-2020

27 лютого між Сєвєродонецькою міської радою в особі в.о. міського голови Вячеслава Ткачука та Фондом енергоефективності в особі директорки Фонду Юлії Головатюк-Унгуряну підписано Меморандум про співпрацю задля реалізації масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців в межах партнерства з Фондом енергоефективності.

Загалом 10 міст Луганщини водночас підтримали реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців в межах партнерства з Фондом енергоефективності. Відповідні Меморандуми про співпрацю підписали також міські голови Рубіжного, Лисичанська, Біловодська, Кремінної, Сватового, Новоайдару, Старобільська, Мілового та Марківки.

Церемонія підписання відбулася під час презентації Програми підтримки енергоефективності в багатоквартирних будинках «Енергодім», що цього дня пройшла для регіональних ОСББ.

Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання впроваджувати в регіоні інструменти стимулювання енергозбереження та підтримки заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності будівель.

Першим підписантом серед міст став Вячеслав Ткачук, в.о. міського голови м. Сєвєродонецька. Він подякував за співпрацю, за ту велику роботу, що передувала цієї події, та підкреслив, що у рамках підписаного Меморандуму міськрада буде підтримувати програму енергоефективності, та висловив сподівання, що її розробка стане поштовхом для ОСББ робити енергомодернізацію будинків.

Передбачається, що спільна діяльність сторін сприятиме економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), поліпшенню зовнішнього вигляду будівель, продовженню терміну їх експлуатації, підвищенню рівня комфорту та умов проживання у будинках, а також збільшенню їх вартості.

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності наголосила: "Реалізація  програми дозволить українцям не лише економити на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави у сфері енергоефективності, сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів".

Фонд енергоефективності розпочав адаптацію місцевих програм підтримки ОСББ до програми «Енергодім». Результатом цих змін стане додаткова фінансова підтримка ОСББ для реалізації заходів з енергоефективності.

Довідково:

Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» - це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Програма затверджена 16 серпня 2019 року та діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Очікуваний середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми принаймні 20%. Участь в програмі можуть брати ОСББ.

Програма Фонду «Енергодім» реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН). Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та Уряду Німеччини.