До уваги депутатів і мешканців міста!

25-10-2017

Відділ з юридичних та правових питань надає роз’яснення щодо проведення позачергової сесії Сєвєродонецької міської ради.

Відповідно до ч.4 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесії міської ради скликаються міським головою.

Згідно до ч.7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія міської ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету.

Тобто, дана вимога закону передбачає можливість скликання сесії за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради.

Однак, безумовною підставою для скликання сесії є дотримання порядку підготовки і винесення проектів рішень на розгляд ради, оскільки згідно до постанови Верховного Суду України від 16.06.2009 року порушення порядку процедури підготовки питань до розгляду на сесії призводить до прийняття протиправних рішень.

Крім того, розпорядженням міського голови №395 від 26.07.2017 «Про скликання тридцять першої (позачергової) сесії міської ради сьомого скликання» на підставі пропозиції депутатів Сєвєродонецької міської ради від 17.07.2017 в порядку передбаченому ч.7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» була скликана тридцять перша (позачергова) сесія міської ради на 31.07.2017.

На даний час тридцять перша (позачергова) сесія міської ради, яка була скликана також за пропозицією депутатів, є відкритою, питання порядку денного в повному обсязі не розглянуті.

Ні Регламент Сєвєродонецької міської ради, ні Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачає можливості скликання та проведення сесії міської ради до моменту закриття попередньої сесії.

Дані обставини унеможливлюють у відповідності до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» скликання та проведення будь-яких сесій міської ради до моменту закриття тридцять першої (позачергової) сесії міської ради.

Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в України»у разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради; районної у місті, районної, обласної ради - відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради.

У цих випадках сесія скликається:

1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом;

2) якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті.

Міський голова 25.09.2017 знаходиться у відпустці, що є поважною причиною не скликання ним сесії.

Посада секретаря міської ради на даний час є вакантною посадою.

Будь-які інші посадові особи міської ради, окрім міського голови та секретаря міської ради, не мають повноважень на скликання сесій міської ради.

Згідно до ст.4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», одним із основних принципів місцевого самоврядування в Україні є принцип законності.

На підставі вищевикладеного, на жаль, в.о. міського голови Зарецький С.В. не має правових підстав та повноважень на скликання сесії міської ради.

Після виходу міського голови на роботу, засідання сесії буде скликано в рамках чинного законодавства.