Ви тут:

4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки

08-04-2019
Категорія: 

4 квітня у Сєвєродонецьку на площі Перемоги відбувся захід, присвячений Міжнародному дню просвіти з питань мінної небезпеки. Його проведення заплановано Програмою розвитку ООН у співробітництві з міжнародними та національними партнерами. Генеральна Асамблея ООН у 2005 році проголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у діяльності, пов’язаній із розмінуванням, який відзначається щорічно. Вона закликала держави до продовження зусиль, за сприяння Організації Об'єднаних Націй і відповідних організацій, спрямованих на створення та зміцнення національного потенціалу в області розмінування в країнах, де міни та вибухонебезпечні предмети часів війни становлять серйозну загрозу для безпеки, здоров'я та життя цивільного населення, а також є перешкодою соціально-економічному розвиткові на національному та місцевому рівнях.

У відкритті заходу взяли участь в.о. міського голови Вячеслав Ткачук, заступник міського голови Олександр Ольшанський, заступник Посла Королівства Норвегії в Україні Фредерік Артур, радник з гуманітарних питань ОСНА Ukraine Олександр Овдієнко.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук подякував всім організаторам та учасникам за проведення такого просвітницького заходу у Сєвєродонецьку та зазначив: «Для нас цей день є не лише важливим, але й актуальним, оскільки ми знаходимось поряд з епіцентром проведення Операції Об’єднаних Сил. Наші діти можуть якимось чином пошкодити себе шляхом потрапляння на міни або розтяжки.

Навчання, що сьогодні проводить ПРООН дуже важливе. І я радий, що тут дуже багато молоді, багато дітей. Власне для них цей захід і влаштований. Завдяки такій роботі вони стають більш обізнаними у тому, як зберегти своє життя і як залишитися здоровим у цей непростий для нас час».

Заступник Посла Королівства Норвегії в Україні Фредерік Артур наголосив на тому, що Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення є, мабуть, однією з найбільш успішних багатосторонніх Конвенцій за останній час. Для України ця проблематика дуже актуальна, і тому національні та міжнародні організації, які займаються протимінною діяльністю в Україні, скеровують свої ресурси для ефективного вирішення цієї проблеми на території, що потерпає від збройного конфлікту.

До відома присутніх, серед яких було чимало школярів, доведено, що Україна належить до найбільш постраждалих від мін та вибухонебезпечних предметів регіонів світу. Три роки поспіль у країні реєструвалася найбільша в світі кількість інцидентів із протитранспортними мінами. Україна посідає третє місце у світі після Афганістану та Сирії за загальною кількістю постраждалих від мін та вибухонебезпечних предметів.

Оскільки наземні міни продовжують використовувати у конфлікті, якій все ще триває, з 2014 року через наземні міни та інші вибухонебезпечні залишки війни постраждало понад 1 000 осіб. У 2018 році 43% жертв серед мирного населення було спричинено випадками, пов’язаними з мінами та вибухонебезпечними предметами. Інциденти, пов’язані з мінами, також були основною причиною жертв серед дітей у 2018 році. У зв'язку з цим протимінна діяльність в Україні критично необхідна для захисту цивільних громадян та підвищення їхньої обізнаності щодо наявної мінної небезпеки.

На площі працювали виставкові локації.

Партнери з протимінної діяльності (Міністерство оборони, ДСНС, Спеціальна транспортна служба, Данська рада з питань біженців) провели навчання з питань мінної небезпеки, продемонстрували зразки мін та вибухонебезпечних предметів, устаткування для розмінування, а також провели демонстрацію очищення території від мін.

Проблеми мінної небезпеки можна було побачити на фото.

Школярі та всі бажаючі взяли участь у навчанні з питань мінної небезпеки, подивитися короткі відео про пов'язані з мінами ризики і правила безпечної поведінки у випадках такої загрози.

 

 





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)