ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ щодо перейменування вулиць та інших об’єктів топоніміки на території Сєвєродонецької МТГ, які містять російське походження

24-11-2023

СЄВЄРОДОНЕЦЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ повідомляє про проведення ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ під час розгляду питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів топоніміки на території Сєвєродонецької міської територіальної громади, які містять російське походження.

На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», керуючись Законами України «Про географічні назви», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», постановою КМУ № 989 від 24.10.2012 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», з метою приведення назв топонімічних об’єктів Сєвєродонецької міської територіальної громади до вимог чинного законодавства та сприяння вирішенню питань, пов’язаних з топонімічними об’єктами, розташованими на території громади, увічненням пам’яті видатних осіб і подій та суміжних питань Сєвєродонецька міська військова адміністрація запрошує залучитись представників громадськості до розгляду пропозицій та висловлення своєї думки під час громадського обговорення.

Організатор громадських обговорень – Управління землеустрою, містобудування та архітектури Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

Перелік назв для перейменування погоджений та рекомендований для громадського обговорення комісією з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів топоніміки на території Сєвєродонецької міської територіальної громади які містять російське походження, що утворена розпорядженням начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації від 16.10.2023 р. № 654ВА.

Перелік сформовано у вигляді таблиць по кожному населеному пункту окремо з вказанням існуючої назви об’єкта топоніміки та назви що пропонується. Перелік наведено нижче.

Громадське обговорення проводитиметься за допомогою заповнення Google-форм для залучення більшої кількості жителів громади розміщених по усій території України та за її межами, через збройну агресію російської федерації та тимчасову окупацію Сєвєродонецької міської територіальної громади. Участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Google-форма назв топонімічних об’єктів міста Сєвєродонецьк доступна за посиланням: ]]>https://forms.gle/ZofEXQw9abQ3UUL79]]>

Google-форма назв топонімічних об’єктів населених пунктів Сєвєродонецької територіальної громади доступна за посиланням: ]]>https://forms.gle/xkWyQQ3M1sboJRwV9]]>

Разом з тим пропозиції (зауваження) подаються в електронному вигляді на електронну пошту Сєвєродонецької міської військової адміністрації vcaatsed-rada [dot] gov [dot] ua.

Вимоги до подання пропозицій:

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові, контактного телефону та адреси особи, яка їх подає, у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення, але не менш як протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) в електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Увага!

При поданні пропозиції про присвоєння об'єкта топоніміки імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви й дати історичної події, відповідно до Закону України від 24.05.2012 № 4865-VI «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» у зверненні треба обґрунтувати необхідність присвоєння об'єкта топоніміки імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви й дати історичної події із зазначенням підстав та умов присвоєння відповідно імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви й дати історичної події згідно з підставами та умовами, визначеними у статті 3 Закону.

До пропозиції про присвоєння також додаються:

1) інформаційна довідка про фізичну особу, ім’я якої пропонується присвоїти, ювілейну, святкову чи історичну дату або назву історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі або об’єкту права власності;

2) У разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти юридичній особі або об’єкту права власності, є родичі (діти, вдова, вдівець, а якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

Захід з громадського обговорення проводитиметься у форматі електронних консультацій за допомогою заповнення Google-форм та подання пропозицій (зауважень) в електронному вигляді на електронну пошту Сєвєродонецької міської військової адміністрації vcaatsed-rada [dot] gov [dot] ua з 24 листопада по 24 грудня 2023 року включно.

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: протягом двох тижнів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) звіт про проведене громадське обговорення та результати голосування за допомогою заповнення Google-форм, на офіційному сайті Сєвєродонецької міської військової адміністрації https://sed-rada.gov.ua.