Запобігання надзвичайних ситуацій на виборчих дільницях

13-03-2019

Україна перебуває на порозі важливого вибору – обрання президента. Тому вкрай важливо нагадати правила поведінки на виборчих дільницях. Зокрема, керівникам об’єктів, де будуть розташовуватися ці дільниці, вже зараз слід звернути увагу на виконання заходів щодо забезпечення пожежної безпеки.

Постійний контроль за технічним і протипожежним станом на період підготовки та проведенні виборів під час роботи виборчої дільниці здійснює черговий виборчої дільниці. Відповідальні посадові особи та обслуговуючий персонал об’єкта повинні пройти інструктажі з дотримання заходів безпеки та порядку дій на випадок загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

Порядок дій у випадку надзвичайної ситуації

У разі виникнення надзвичайної ситуації, зокрема пожежі, слід негайно повідомити Сєвєродонецьке міське управління ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області за телефоном: «101». В повідомленні необхідно вказати:

• адресу об’єкта;
  • кількість поверхів будівлі;
  • місце надзвичайної події;
  • обстановку на ній;
  • наявність людей;
  • своє прізвище.

Після повідомлення:

• вжити (по можливості) заходів для евакуації людей, а при пожежі – для її гасіння та збереження матеріальних цінностей;
  • повідомити про надзвичайну ситуацію керівника об’єкта, голову виборчої комісії, відповідальну посадову особу.

Дії у разі виявлення підозрілого предмета:

1. Опитати присутніх, можливо, цей предмет належить їм.
  2. Не чіпати, не відкривати, не зсувати з місця знахідку.
  3. Огородити підозрілий предмет та взяти його під охорону.
  4. Відвести подалі від знахідки людей.

Про виявлення підозрілого предмета повідомити керівника об’єкта, голову виборчої комісії, відповідальну посадову особу, Сєвєродонецьке міське управління ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області за телефоном: «101», Сєвєродонецький відділ поліції ГУНП у Луганській області за телефоном «102».

Пам'ятайте, що навіть незначні порушення заходів безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох!

Відділ цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці міської ради