До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

25-05-2017

1).

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України інформує про Програму ЄС "Еразмус для молодих підприємців" (Erasmus for Young Entrepreuners), яка є частиною Програми ЄС '"Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (СOSМЕ) (2014-2020)".

"Еразмус для молодих підприємців" (далі - Програма) - започаткована у 2009 році Програма транскордонного обміну, яка надає можливість новим, молодим та амбіційним підприємцям (слово "молодий" в цьому контексті означає не вік підприємця, а час з моменту започаткування ним підприємницької діяльності - до 3-х років) набувати навичок і знань у досвідчених підприємців, які володіють малими підприємствами в інших країнах-учасницях цієї Програми, а досвідченим підприємцям - дізнаватися про перспективи й нові бізнес-ідеї молодих підприємців, започатковувати співробітництво з іноземними партнерами й отримувати інформацію про нові ринки. Обмін досвідом здійснюється шляхом організації відрядження молодого (нового) підприємця до країни підприємця-господаря строком від 1 до 6 місяців.

Довідково:

«(Нові підприємці'' (Nev Entrepreuners , NE ) - це підприємці з будь-якого сектору на ранніх стадіях діяльності; включає як потенційного підприємця, який планує почати власний бізнес на основі реального бізнес-плану, так і підприємця, який нещодавно розпочав свій бізнес (започаткував підприємницьку діяльність не більш ніж три роки тому). При цьому особа, яка подала заявку для набуття статусу нового підприємця, повинна бути в змозі залучити додаткові кошти для покриття витрат на відрядження, які перевищать грант ЄС.

«Підприємці-господарі" (Host Entrepreuners , або НЕ) - це успішні й досвідчені підприємці (власники мікро- або малих підприємств) чи особи, що беруть безпосередню участь підприємницькій діяльності малих і середніх підприємств на рівні ради директорів та які бажають поділитися своїм підприємницьким досвідом і отримати потенційну вигоду від співробітництва з новим іноземним підприємием.

Програма фінансується Єврокомісією і здійснюється в країнах-учасницях за допомоги обраних Єврокомісією місцевих контактних пунктів (Intermediary Organisations, IOs), що є компетентними в питаннях підтримки бізнесу (торгово-промислові палати, стартап-центри, бізнес-інкубатори тощо).

Для забезпечення узгодженого функціонування Програми діє Офіс з підтримки Програми, який тісно співпрацює з Єврокомісією та контактними пунктами в країнах-учасницях.

Кожному кандидатові на участь у Програмі необхідно звернутися до місцевого контактного пункту в його регіоні. Контактні дані щодо кожної країни містяться на сторінці за посиланням: http://bit.ly/2ouGnVL. У разі відсутності відповідного контактного пункту в Україні українські кандидати мають право звернутися до будь-якого контактного пункту в сусідніх країнах (наприклад, у Польщі, Словаччині або Угорщині). Контактна особа з обраного контактного пункту опікуватиметься питаннями кандидата та координуватиме його дії протягом всієї програми обміну: допоможе скласти заявку, встановити успішні відносини з відповідним підприємцем, а також надасть відповіді на всі запитання. Інформація з практичних та фінансових питань щодо участі у Програмі розміщена на веб-сторінці самої Програми за посиланням http://bit.ly/1xW19N9.

Мінекономрозвигку також інформує, що наразі Єврокомісією оголошено конкурс на обрання вищезгаданих контактних пунктів, які продовжуватимуть впровадження Програми (дедлайн подачі заявок на конкурс - 7 червня 2017 року о 17:00 за брюссельським часом). Відповідно до пункту 6.1. умов конкурсу, в ньому можуть брати участь: юридичні особи публічного права, що відповідають за питання у сферах економіки, підприємництва, підтримки бізнесу чи пов'язаних з ними питання або є активними у цих сферах; торгово-промислові палати або подібні органи; організації з підтримки бізнесу, стартап-ценгри, бізнес-інкубатори, технологічні парки тощо; бізнес-асоціації та мережі з підтримки бізнесу; державні та приватні організації, що пропонують послуги з підтримки бізнесу; інститути (вищої) освіти, зокрема університети або інститути для професійної освіти і навчання.

Таким чином, цей конкурс не призначений безпосередньо для підприємців, які бажають взяти участь в обміні в рамках Програми, натомість покликаний відібрати організації, які підтримуватимуть заходи щодо сприяння й підвищення мобільності нових підприємств. Детальніше про умови участі в конкурсі можна прочитати на веб-сторінці Європейського виконавчого агентства з питань МСП (ЕАSМЕ) за посиланням http://bit.ly/2oHwal2. Крім того, ЕАSМЕ готове відповісти на будь-які питання стосовно умов конкурсу (запити необхідно надсилати на адресу easme-cosme-eye-call@ec.europa.eu).

2).

З метою активізації зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів господарювання області, сприяння у пошуку ними закордонних торговельних партнерів, нових ринків збуту інформуємо про наступне.

На цей час для допомоги Міністерству економічного розвитку і торгівлі України у розробці та реалізації політики сприяння експорту та зміцнення стратегічного співробітництва між приватним та державним сектором створено Офіс з просування експорту (далі - Офіс).

Офіс - консультативно дорадчий орган при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, який діє як «єдине вікно» допомоги українським експортерам у виході на нові ринки.

Стратегічна мета Офісу - підвищення конкурентноздатності України на міжнародних ринках шляхом:

розвитку експортних компетенцій українського бізнесу;

промоції українських товарів та послуг за кордоном;

допомоги в налагодженні співробітництва та партнерства між українським та закордонним бізнесом.

Офіс співпрацює з українським бізнесом та асоціаціями, іноземним бізнесом та асоціаціями, організаціями з підтримки торгівлі та імпорту.

Офіс працює у 4 напрямках:

 1. Інформація для експортерів: бази даних, аналітика пріоритетних ринків та індустрій.
 2. Освіта для експортерів: тренінги, семінари, вебінари та інші навчальні заходи для експортерів.
 3. Послуги для експортерів: оцінка експортної готовності, первинний консалтинг, допомога у пошуку бізнес-партнерів, консультування щодо участі в тендерах зарубіжних країн (СРА).
 4. Бізнес-можливості: події, що відкривають нові експортні можливості : торгові місії, виставки, В2В та В20 зустрічі.

З метою збільшення експорту, шляхів підвищення ринкових компетенцій українських експортерів, сприяння українським компаніям у виході на нові ринки, розширення присутності на існуючих ринках, а також просування українських продуктів та послуг, Офіс формує базу підприємств, які зацікавлені у просуванні своєї продукції на експорт.

Зацікавлені підприємства можуть зареєструватись у базі Офісу, заповнивши форму за посиланням: https://goo.gl/forms/mWM05Ggdw2RoJ8PH3.

Реєстрація у зазначеній базі дасть підприємству:

 • інформацію про комерційні пропозиції іноземних компаній;
 • навчальні матеріали та корисну інформацію з просування і розвитку експортних стратегій;
 • аналітичні матеріали щодо експортних ринків;
 • інформацію про заплановані міжнародні бізнес-форуми та торговельні місії України;
 • інформацію про заплановані заходи щодо шляхів розвитку експортного потенціалу, включаючи зустрічі бізнесу з Урядом;
 • інформацію про заплановані навчальні сесії з питань просування експорту;
 • багато іншої корисної та цікавої інформації для розширення ринків збуту продукції.

Контакти Офісу з просування експорту:

адреса - м. Київ, вул. Грушевського 12/2 (будинок Уряду), офіс 369; телефон - (044)253 61 31; електронна адреса – infoatepo [dot] org [dot] ua;

 веб-сторінка – ]]>www.epo.org]]>]]>.ua]]>;