Ви тут:

Засідання виконкому

05-07-2018
Категорія: 

Чергове засідання виконкому Сєвєродонецької міської ради 4 липня провів міський голова Валентин Казаков. На порядку денному стояло 11 питань.

Зокрема члени виконкому розглянули проект рішення міської ради «Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік» з його подальшим винесенням на розгляд міської ради.

Також було розглянуто питання про призупинення дії рішення виконавчого комітету №401 від 25 червня 2018 року «Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування Сєвєродонецька».

Міський голова Валентин Казаков з цього приводу зазначив: «Протягом усього тижня до міськради надходять численні скарги та звернення громадян з вимогою переглянути або скасувати зазначене рішення. Ми не можемо не реагувати на це. Але водночас тролейбуси - це єдиний соціальний транспорт у місті, і міська влада має забезпечити його безперебійну роботу. Тому вважаю за доцільне членам виконкому розглянути виниклі питання, висловити свої думки та прийняти обґрунтоване рішення».

Протягом тривалого часу членами виконкому, представниками Сєвєродонецького тролейбусного управління, сектору транспорту та зв’язку висловлювалися пропозиції щодо можливості внесення змін до обговорюваного рішення виконкому.

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв підкреслив: «На даний час, нажаль, влада позбавила наших пенсіонерів права на безкоштовний проїзд в міському транспорті, оскільки жоден закон України не надає таких прав, і вже другий рік Уряд не виділяє жодної копійки на фінансування безкоштовного проїзду пільгових категорій, внаслідок чого збитки Тролейбусного управління склали вже біля 30 млн. грн., і ці збитки зростають. Нажаль, кошти у міському бюджеті відсутні, і якщо не вживати жодних заходів, то вже через декілька місяців Тролейбусне управління зупиниться, чого ніяк неможна допустити. Згідно з діючим законодавством, органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити беззбитковість роботи електротранспорту. Тому це рішення – один зі способів врятувати наше підприємство та захистити малозабезпечених громадян, оскільки у випадку введення монетизації пільг пенсіонери взагалі будуть позбавлені безкоштовного проїзду. На сьогодні ця міра дозволила збільшити на 30% дохід КП «СТрУ».

Завідувач сектору транспорту та зв’язку Андрій Ширшиков зазначив, що постановою Кабінету міністрів України встановлено монетизацію пільг на проїзд.

«Якщо виконком введе у дію монетизацію, то людям пільгових категорій буде надаватися монетизація лише на певну кількість поїздок на місяць. Решту поїздок пільгові категорії пасажирів вимушені будуть сплачувати за власний кошт, при цьому пенсіонерів Кабмін виключив зі списку пільгових категорій. Рішення виконкому №401 було прийнято як альтернатива монетизації, для того щоб залишити безкоштовний проїзд нашим пільговикам. Хоч, нажаль, не всі це розуміють. Тож, на засіданні виконкому було прийнято рішення зберегти безкоштовний пільговий проїзд у міському електротранспорті для певних категорій громадян (а Кабмін обмежив перелік пасажирів-пільговиків; і до цього переліку зовсім не увійшли пенсіонери за віком, хоча вони є найчисельнішою категорією пільговиків) і встановити з 01.07.18 року час безкоштовного проїзду для пенсіонерів за віком з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 15.00, субота-неділя з 09.00 до 16.00.», - прокоментував Андрій Ширшиков і додав: «Вивчивши думку городян, які користуються міським електротранспортом, можна зазначити, що думки розподілилися навпіл: є ті, хто підтримують це рішення виконкому, і ті, кого воно не задовольняє».

Заступник начальника КП «СТрУ» Юлія Проскурова розповіла, що підприємство несе значні збитки, і потрібно як мінімум три мільйони гривень на місяць на оплату електроенергії і виплату зарплатні.

Заслухавши всіх учасників обговорення, виконком вирішив рекомендувати міському голові розглянути питання про зупинення дії рішення виконавчого комітету №401 від 25 червня 2018 року «Про перевезення пільгових категорій громадян міським електротранспортом загального користування Сєвєродонецька».

Керівникам УПтаСЗН, Департаменту економічного розвитку, відділу з юридичних та правових питань, КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» організувати сумісну роботу та надати на наступне засідання виконкому:

  • аналіз нормативно-правових актів, що регулюють пільговий проїзд громадян у міському електротранспорті;
  • висновки щодо законності обмеження часу проїзду пільгових категорій громадян у міському електротранспорті;
  • пропозиції щодо внесення змін до цього рішення виконкому;

Рекомендувати міському голові звернутися до Кабінету Міністрів України за роз’ясненням питання щодо обов’язковості забезпечення безплатного проїзду пенсіонерів на транспорті загального користування у разі прийняття рішення щодо надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Одне з прийнятих рішень стосувалось затвердження складу та положення про комісію з перегляду та повідомної реєстрації колективних договорів та угод. Очолює комісію начальник управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради Наталія Василенко. Згідно з Положенням повідомна реєстрація проводиться з метою засвідчення автентичності примірників і копії поданих на реєстрацію галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (далі - угоди (договори) для забезпечення можливості врахування їх умов під час розгляду уповноваженими органами трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами виконання умов таких угод (договорів).

На виконання ст. 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», постанови КМУ від 25.05.11 № 585 «Про затвердження Порядку надання пільг водіям з інвалідністю, водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у тому числі транспортними засобами, що належать громадським організаціям осіб з інвалідністю, підприємствам, установам, організаціям, які провадять діяльність у сфері соціального захисту населення, на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів», виконкомом міської ради затверджено Порядок проведення компенсаційних виплат власникам автостоянок вартості послуг із зберігання транспортних засобів водіїв та організацій, що надані безкоштовно

Також затверджено Положення про порядок надання матеріальної допомоги на поховання в новій  редакції.

Серед інших розглянуто та прийнято рішення про продовження терміну дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами, присвоєння адреси об’єкту, про надання містобудівних умов та обмежень тощо.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради

Рейтинг: 
Голосов пока нет
578
0