За співпрацю з ворогом судитимуть жителів Сєвєродонецька та Попасної

25-08-2023

Прокурори Лисичанської та Сєвєродонецької окружних прокуратур Луганської області скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох громадян за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Розслідування встановлено, що обоє обвинувачені погодилися обійняти «керівні посади» у незаконних органах влади.

Так званим «заступником голови адміністрації Попаснянського району лнр» влітку 2022 року став місцевий житель, який у 2015-2020 роках працював заступником голови Попаснянської районної ради. Наразі він організовує роботу окупаційної адміністрації відповідно до «законодавства лнр».

Інший обвинувачений – сєвєродончанин, який до повномасштабного російського вторгнення був головним будівельником ПрАТ «Сєвєродонецьке обʼєднання «Азот».

Восени 2022 року чоловік призначений «заступником начальника відділу житлово-комунального господарства адміністрації м. Сєвєродонецька». Він регулює процес виділення коштів для господарських цілей «органу влади».

Наразі обвинувачені оголошені в розшук.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Офіс Генерального прокурора - ]]>https://www.gp.gov.ua/ua/posts/za-spivpracyu-z-vorogom-suditimut-ziteliv...]]>