За декілька днів буде відомий переможець тендеру на розробку проєкту на будівництво обласної лікарні, – Сергій Гайдай

05-10-2021

Одним зі стратегічних завдань одразу після призначення на посаду очільник Луганщини Сергій Гайдай визначив будівництво в області лікарні третього рівня.

Під час перебування разом із Президентом України Володимиром Зеленським у Відні у минулому році навіть було підписано відповідний меморандум із австрійцями.

«Нам пропонували кредитні кошти, однак проєкт виявився дороговартісним, – пояснює голова обласної державної адміністрації Сергій Гайдай. – Тому було вирішено зводити в Сєвєродонецьку лікарню за державний кошт. Крім того, Глава держави зробив акцент, що в наступному році в країні будуть і ремонтувати існуючі медичні заклади, і будувати нові там, де потрібно».

Він повідомив, що вже оголошений тендер на розробку проєктно-кошторисної документації. Протягом декількох днів навіть буде відомий переможець: «ПКД зроблять за обласні кошти, а взимку вже розпочнемо тендерні процедури щодо будівництва лікарні. Старт робіт запланований навесні 2022 року».

Крім того, коментуючи позицію деяких громадських активістів, які виступали проти будівництва обласної лікарні, Сергій Гайдай запевнив, що ніхто не збирається зрубувати суцільну площу лісу на визначеній ділянці. А лише там, де безпосередньо збудують корпуси медзакладу. Більш того, територія поблизу лікарні буде приведена до ладу.

Реалізація цього проєкту – це не тільки великі кошти, а й залучення медичного персоналу. Обидва питання, вважає Сергій Гайдай, вирішуються.

«Подивиться, скільки проєктів щодо відновлення інфраструктури започатковано та реалізовано за останні два роки? І це незважаючи на незначний обсяг обласного бюджету. Через це необхідно було залучати державні та міжнародні кошти. У ситуації, що склалася, важливо, що наприкінці кожного календарного року Луганщина отримує додаткове фінансування. Чому? Бо за більшістю показників щодо будівництва область постійно перебуває у п’ятірці лідерів. Керівництво країни бачить, що ми відновлюємо об’єкти дуже швидко і якісно, тому виділяє ще більші гроші», – наголосив він.

Під час робочих відвідувань медичних закладів області, лікарі розповідають Сергію Гайдаю, що їм доволі часто телефонують колишні колеги, які поїхали свого часу з Луганщини, і говорять: «У вас дійсно будуватимуть лікарню? Ми хочемо повернутися».

На запитання, чому проєкт почали реалізовувати тільки зараз, голова обласної держадміністрації акцентував: «Не знаю, чи планував хтось будівництво обласної клінічної лікарні на підконтрольній Уряду України, починаючи із 2014 року. Але ніяких відповідних документів я не бачив».

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/za_dekilka_dniv_bude_vidomiy_peremozhe...]]>