З турботою про майбутнє

26-08-2021

26 серпня у Сєвєродонецьку Посольство Литви в Україні, Почесне Консульство Литовської Республіки в Луганській області та громадська установа «Ініціатива психічного здоров’я» (Литва) для фахівців, які працюють зі школярами у Луганській області розпочали триденні курси «Ефективна профілактика використання психоактивних речовин у школах».

На відкритті заходу були присутні Почесний Консул Литовської Республіки в Луганській області Робертас Габулас, заступник голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська та керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк, які привітали його учасників з початком роботи та побажали досягти якнайкращих результатів.

Слід зазначити, що суть проєкту - запобігання шкідливим звичкам підростаючого покоління для забезпечення здоров'я населення та підготовка фахівців з їх профілактики.

Навчання базується на Європейській програмі підготовки профілактики Європейського центру моніторингу наркотиків та наркоманії, програмах сприяння психічному здоров’ю.

Крім того, проєкт є знайомством з програмами профілактики використання психоактивних речовин (тютюн, алкоголь, наркотики), що працюють в Литві, як вони впроваджуються тощо.

По завершенню курсів учасники отримають відповідні сертифікати про проходження навчання.

Громадська установа «Ініціатива психічного здоров’я» (Литовська Республіка) діє з 1999 р., її основна діяльність - проєкти щодо зміцнення психічного здоров’я суспільства, усунення стигматизації психічних розладів та їх лікування, підвищення кваліфікації фахівців; брала участь у робочих групах, які розробляли найновішу державну програму контролю та профілактики вживання наркотиків, тютюну та алкоголю на 2018–2028 роки; проводить профілактичні табори більше ніж п’ять років спільно з Литовською спілкою психологів; створила впровадження оперативних мір, які допоможуть кинути палити учням («Школа без тютюну: допомога кинути палити»), та які після проведення навчання вже використовуються школами міст Кедайняй (2016) та Каунас (2017)); реалізувала масштабні проєкти, включаючи проєкт Європейського Союзу «Програма підготовки медичних працівників» (код проєкту № VP1-1.1-SADM-10-V-01-005).

Средняя: 5 (2 оценок)