Ви тут:

Виконком Сєвєродонецької міської ради прийняв звернення до Президента, голови Верховної Ради та народних депутатів України

30-01-2019
Категорія: 

30 січня на черговому засіданні виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради було прийняте звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, а також народних депутатів України Юрія Бойка, Віталія Курила та Олега Ляшка. Приводом до цього стали спроби в.о голови Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Філя спонукати Президента ввести в Сєвєродонецьку військово-цивільну адміністрацію (ВЦА).

Члени виконкому зазначили, що не вбачають законних підстав для введення у місті ВЦА. Сєвєродонецьк не знаходиться в зоні проведення операції об’єднаних сил, і спроби введення ВЦА є грубим порушенням права територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування. Тим більше, що депутатський корпус, виконавчі органи міськради та всі комунальні служби міста працюють в штатному режимі. Регулярно проводяться пленарні засідання сесій Сєвєродонецької міської ради та засідання виконавчого комітету, на яких розглядаються нагальні питання щодо забезпечення прав і свобод громадян на території Сєвєродонецька, життєдіяльності міста, роботи соціальних і комунальних служб та закладів.

Сєвєродонецька міська рада консолідовано приймає рішення 2/3 свого складу при 34-х фактично діючих депутатах від різних політичних партій: БПП «Солідарність», Опозиційний блок, ВО «Батьківщина», Радикальна партія О.Ляшка, «Наш Край». Міськрада дієздатна, регулярно проводить сесії, в тому числі за ініціативою депутатів, приймає на них в межах своєї компетенції законні рішення, необхідні і корисні для територіальної громади.

«Відповідно до частини 2 статті 3 Європейської Хартії місцевого самоврядування місцеве самоврядування здійснюється радами або зборами, члени яких вільно обираються таємним голосуванням на основі прямого, рівного, загального виборчого права і які можуть мати підзвітні їм виконавчі органи. Дотримуватися цю норму Україна взяла на себе зобов'язання ще в 1997 році, - зазначив в.о. міського голови В’ячеслав Ткачук. – Спроби введення у нашому місті військово-цивільної адміністрації ми вважаємо грубим порушенням права сєвєродонецької територіальної громади на місцеве самоврядування. Тому ми прийняли колегіальне рішення звернутися до Президента, голови Верховної ради та народних депутатів України щодо попередження незаконного та безглуздого рейдерського захоплення Сєвєродонецька».

 

Текст звернення:

ЗВЕРНЕННЯ

членів виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради

до Президента України П.О. Порошенка,

Голови Верховної Ради України А.В. Парубія,

народних депутатів України Ю.А. Бойка, В.С. Курила, О.В. Ляшка

 

Керівництву, депутатам та членам виконкому Сєвєродонецької міської ради через засоби масової інформації стало відомо, що до Адміністрації Президента України звернувся в.о голови Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації С.О. Філь з пропозицією ввести в Сєвєродонецьку військово-цивільну адміністрацію.

Наразі нам невідома аргументація такого рішення та його правові підстави.

Станом на 28 січня 2019 року у Сєвєродонецьку депутатський корпус, виконавчі органи міськради та всі комунальні служби міста працюють в штатному режимі. Регулярно проводяться пленарні засідання сесій Сєвєродонецької міської ради та засідання виконавчого комітету, на яких розглядаються нагальні питання щодо забезпечення прав і свобод громадян на території Сєвєродонецька, життєдіяльності міста, роботи соціальних і комунальних служб та закладів.

Сєвєродонецька міська рада сьогодні консолідована і приймає рішення 2/3 свого складу при 34-х фактично діючих депутатах від різних політичних партій: БПП «Солідарність», Опозиційний блок, ВО «Батьківщина», Радикальна партія О.Ляшка, «Наш Край». Сєвєродонецька міська рада дієздатна, регулярно проводить сесії, в тому числі за ініціативою депутатів, приймає на сесіях в рамках своєї компетенції законні рішення, необхідні і корисні для територіальної громади. У 2018 році було проведено 16 сесій міської ради, на яких ухвалено 895 рішень. Тільки протягом листопада п.р. відбулось три пленарні засідання 54-ї позачергової сесії, на яких було прийнято низку вкрай важливих для життєдіяльності міста питань, зокрема питання, які стосуються землекористування; розглянуто електронну петицію щодо розроблення Програми фінансування придбання медичних засобів для дітей, хворих на цукровий діабет, за рахунок міського бюджету; щодо монетизації пільг з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських маршрутах; для придбання житла сироті С.А. Павлову було внесено зміни до Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.

Також у січні 2019 року проведено два засідання виконкому та сесії міськради, на яких прийнято важливі для життєдіяльності міста рішення. З огляду на зазначене ми не вбачаємо будь-яких законних підстав для введення військово-цивільної адміністрації в Сєвєродонецьку. Відповідно до частини 2 статті 3 Європейської Хартії місцевого самоврядування: місцеве самоврядування здійснюється радами або зборами, члени яких вільно обираються таємним голосуванням на основі прямого, рівного, загального виборчого права і які можуть мати підзвітні їм виконавчі органи. Дотримуватися цю норму Україна взяла на себе зобов'язання ще в 1997 році. Тому вважаємо спроби введення ВЦА грубим порушенням права територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування, розхитуванням суспільно-політичної ситуації та незаконною спробою захоплення влади, тим більше, що Сєвєродонецьк не знаходиться в зоні проведення операції об’єднаних сил. 

Вимагаємо від Президента України П.О. Порошенка як Гаранта Конституції України забезпечити конституційне право територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування, адже будь-які законні підстави для введення у Сєвєродонецьку військово-цивільної адміністрації відсутні. 

Звертаємося до Голови Верховної Ради України А.В. Парубія, народних депутатів України Ю.А. Бойка, В.С. Курила, О.В. Ляшка щодо підтримки конституційного права територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування.

 

За дорученням виконавчого комітету
Сєвєродонецької міської ради

Секретар міської ради,

в.о. міського голови                                                                         В.П. Ткачук

 

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (5 оценок)
2507
0