Відсьогодні в Луганській області скасовано "червоний" рівень епідемічної небезпеки

07-12-2021

З 00 год. 00 хв. 7 грудня на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та Києві скасовується "червоний" рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення прийняте на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 6 грудня.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна в регіонах спостерігається стабілізація епідситуації і досягнуто показників, які характеризують відсутність ознак, передбачених "червоним" рівнем.

«Показник кількості госпіталізованих з підтвердженими та підозрілими випадками COVID-19 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення на території Донецької області знизився на 43,5%, Дніпропетровської на 41,9%, Івано-Франківської на 29,3%, Луганської на 40%, Львівської на 37,3%, Одеської на 45,5%, Рівненської на 42,5%, Херсонської на 45,9% та в Києві на 41%», - підкреслив він.

Ігор Кузін також додав, що в даних регіонах зменшився до допустимої межі показник завантаженості ліжок з подачею медичного кисню в закладах охорони здоров’я. А також в деяких областях знижений і показник виявлення інфікування на коронавірусну інфекцію.

Своєю чергою Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко нагадав, що від сьогодні на території України, в тому числі і в жовтому рівні епіднебезпеки, розпочали діяти нові карантинні правила, зокрема для відвідування громадських закладів: театрів, кіно, ресторанів, кафе, спортзалів, готелів тощо. Згідно змін до постанови №1236, які набули чинності, перераховані заклади можна буде відвідувати лише при наявності сертифікату вакцинації, або негативного ПЛР тесту. «Усі, хто не отримав щеплення – не зможуть відвідувати вищеперераховані заклади, оскільки від сьогодні набрали чинності зміни до постанови №1236, якими введений так званий локдаун для невакцинованих осіб», - зазначив Віктор Ляшко.

Таким чином за результатами заслуханих доповідей та з урахуванням обговорення Комісією ТЕБ та НС вирішено скасувати з 00 год. 00 хв. 7 грудня 2021 р. червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській, Херсонській областях та Києві

ОДА та Київській міській держадміністрації доручено вжити заходів до забезпечення дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епіднебезпеки . А також забезпечить щоденну оцінку епідемічної ситуації в регіонах, зокрема, на рівні об’єднаних територіальних громад та за необхідності вживати додаткових заходів направлених на стримування швидкого поширення COVID-19.

Водночас як ]]>зазначає]]> Міністерство розвитку громад та територій, у «червоній» карантинній зоні продовжать перебувати Вінницька, Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Хмельницька, Чернігівська, Черкаська області.

За матеріалом ]]>https://www.kmu.gov.ua/news/7-grudnya-u-vosmi-oblastyah-ta-kiyevi-skasov...]]>