В центрі Сєвєродонецька - в сквері на площі Перемоги – проведена акція «Посади родинне дерево»

03-04-2021

03 квітня десятикласники сєвєродонецької школи № 1 разом з батьками, класним керівником, працівниками комунальних підприємств «ЗЕЛЕНЕ МІСТО» і «Сєвєродонецьккомунсервіс» та всіма бажаючими при підтримці міської військово-цивільної адміністрації в сквері на площі Перемоги провели акцію «Посади родинне дерево».

Після того, як минулого року навколо Сєвєродонецька відбулися масштабні пожежі, під час яких вигоріло декілька тисяч гектарів лісів Луганської області, учні 10 класу СЗШ №1 вирішили прийняти участь в екологічній програмі «UPSHIFT Україна», яка дозволяє підліткам і молоді пропонувати і втілювати інноваційні рішення та підтримує розвиток навичок соціального підприємництва. "Програма "UPSHIFT Україна" втілюється Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Фондом "ПрофрозвитокХаркова" за підтримки ING Bank. Десятикласники СЗШ №1 підготували та надіслали організаторам програми проєкт «Посади родинне дерево». За результатами його розгляду сєвєродонецькі школярі виграли 21000 грн на покупку саджанців дерев - Яблунь Недзвецького.

Школярі звернулися до керівництва Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації з проханням допомогти визначити територію, на якій найкраще висадити даний вид саджанців та надати обладнання для посадки і поливу. Вирішити питання з урахуванням якості ґрунту, погодних та кліматичних умов доручили комунальному підприємству «ЗЕЛЕНЕ МІСТО». У результаті було запропоновано висадити їх в центрі міста - у сквері на площі Перемоги.

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк подякував школярам та класному керівникові за ініціативність та наполегливість, а також за любов до природи та рідного міста: «Військово-цивільна адміністрація підтримала ініціативу громадськості, яка дала поштовх для поновлення озеленення міста. Це добра справа. Тому комунальне підприємство «ЗЕЛЕНЕ МІСТО», яке спеціально і було створено задля озеленення міста, приймає в цій акції активну участь. Фактично цією акцією ми даємо старт у цьому році озелененню міста».

Фахівець з дизайну КП «ЗЕЛЕНЕ МІСТО» Наталя Зубань зазначила: «Наші міські комунальні підприємства «ЗЕЛЕНЕ МІСТО» та «Сєвєродонецьккомунсервіс» беруть активну участь в озелененні Сєвєродонецька, а дізнавшись про ініціативу учнів школи №1, всіляко допомагаємо втілити в життя проєкт «Посади родинне дерево».

Яблуні Недзвецького дуже красиві під час цвітіння – дерева густо покриті червоними та темно-рожевими бутонами, які розкриваються дуже красивими квітками яскраво-пурпурного кольору, а восени, коли опадає листя, вони всипана крихітними (близько 2 см в діаметрі) яскраво-червоними яблучками. Такі яблуні ростуть в Сєвєродонецьку, є вони і в сквері на площі Перемоги, але їм вже по декілька десятків років. Тим більше, деякі з них напівзасохлі та хворі.

В сквері буде дуже гарно, так як яблуні вже майже дорослі і результат буде видно одразу. В подальшому КП «ЗЕЛЕНЕ МІСТО» буде доглядати за висадженими деревами: поливати, обрізати та удобрювати. Як ви бачите, дерева вже зі сформованою кроною заввишки 2 метри.

Маємо надію, що в подальшому буде якнайбільше подібних акцій, і ми разом зможемо зробити наше місто ще більш гарним і зеленим».