Ви тут:

УПтаСЗН інформує про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України

26-01-2021
Категорія: 

До уваги громадян!

    У грудні 2020 року Урядом прийнято постанови  Кабінету Міністрів України, якими внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України   від  21.10.1995 №848,  постанови  Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”, Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, Порядку обчислення середньомісячного доходу сім’ї для всіх видів державної соціальної допомоги.

      Відповідно до зазначених змін  з 1 листопада 2020 року:

      1. Житлова субсидія може призначатися:

     - на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема шляхом успадкування, та особам, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування (надалі - ЄСВ);

    - за рішенням комісії домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 

     2. Житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

 

   3. Передбачена  можливість  призначення  на   загальних підставах житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, яким надається допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, без вимоги сплати ЄСВ  у розмірі, не меншому від мінімального протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, при призначенні цих видів державної допомоги.

 

    4. Заява   та   декларація для призначення житлової субсидії  можуть   бути надіслані поштою або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Портал Дія”, офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також інформаційні системи Мінсоцполітики (з накладенням кваліфікованого електронного підпису).

 

      5. При обчисленні розміру житлових субсидій,  державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям до середньомісячного сукупного доходу осіб, які отримують щомісячну компенсаційну виплату непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю  І групи, враховується фактично отримані такими особами доходи.

 

    6. Відтепер  до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються державні допомоги, розмір призначеної субсидії не буде враховуватися.

 

     7. Відповідно до статті 9 Закону України “Про Державний бюджет України” для призначення допомоги відповідно до ]]>Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"]]>  збільшено рівень забезпечення  прожиткового мінімуму  для працездатних осіб з 25 до 35 відсотків, тобто з 01.01.2021 року рівень забезпечення становить 794,50грн,

з 01.07.2021 року — 832,65грн, з грудня 2021 року — 868,35грн.

 

      8. З 1 листопада 2020 року  соціальний норматив для населення,  в межах якого держава надає громадянам пільги та субсидії на оплату послуги з постачання теплової енергії для потреб централізованого або автономного опалення становить 0,0383 Гкал на 1кв.м опалюваної площі на місяць в опалювальний період в незалежності обладнані чи ні житлові будинки теплолічильниками.

 

        9. З  01.01.2021р.  надбавка   на     догляд    особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи становить 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

        на дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років - 150 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

  на дитину з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років - 150 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

     10. 29.07.2020р.   Урядом  затверджено   Порядок   призначення і виплата державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду.

       Розмір такої допомоги становить 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2021р. - 707,60грн.

       11. З 25.09.2020 року набув чинності Порядок призначення  і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

     Компенсація призначається фізичній особі, яка здійснює догляд за    особами із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки та є:

  •           особами з інвалідністю I групи;
  •           дітьми з інвалідністю;
  •           громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  •           невиліковно   хворими,  які  через  порушення    функцій    організму
  •           не можуть   самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  •           дітьми, яким не встановлено інвалідність.

     Розмір    компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні шість місяців, що передують місяцю подання заяви.

        Рішення про призначення компенсації приймається на підставі акту, в якому зазначено факт сумісного проживання з особою, яка потребує догляду.





Рейтинг: 
Голосов пока нет