У Сєвєродонецьку відзначають 150-річчя від дня народження Лесі Українки

25-02-2021

«…Ти себе Українкою звала,-

І чи краще знайти ім’я

Тій, що радісно в муках сіяла,

Як Отчизна – твоя і моя.»

Максим Рильський

150 років тому народилася видатна драматургиня, поетеса, письменниця і громадська діячка Леся Українка (Лариса Косач-Квітка).

Свій перший вірш склала, коли їй було 9 років. У 13 років вперше опублікувала свої поезії під псевдонімом Леся Українка.

Лариса Косач-Квітка була дуже обдарованою особистістю: гарно малювала, вишивала, грала на фортепіано, вивчила більше 10 мов.

Цікавилася Леся Українка і фольклором. Сама знала дуже багато народних пісень. Разом із чоловіком Клементом Квіткою були першими українськими фольклористами, які почали записувати виконання народних співів на фонограф.

Прожила поетеса дуже коротке життя – всього-навсього 42 роки. 30 років у Лесі була дуже тяжка хвороба. Але вона залишила по собі вражаючі поетичні поеми, прозові твори, понад 270 віршів, публіцистичні статті, а також неперевершені переклади світової класики.

Іменем Лесі Українки названі бульвар, площа, театр, центральна публічна бібліотека для дорослих в Києві. Ім’я Лесі Українки носять вулиця, парк, університет і музей археології у Луцьку, а також велика кількість площ, вулиць, театрів, вишів, установ та підприємств в Україні. Її життя і творчість вивчає Науково-дослідний інститут Лесі Українки.

За кращі твори для дітей у галузі літератури, живопису і театрального мистецтва з 1972 року присуджується премія Імені Лесі Українки.

В честь української письменниці названий астероїд «Леся 2616». Це астероїд головного поясу, відкритий 28 серпня 1970 року.

До ювілею поетеси ]]>в бібліотеці Сєвєродонецького міського палацу культури оформлена книжкова виставка «Поетична квітка України»]]>. На цій виставці усі охочі мають змогу ознайомитись із творчістю Лесі Українки та її біографією.

]]>Сєвєродонецька міська публічна бібліотека підготувала інформаційно-бібліографічну довідку про долю і творчість Лесі Українки.]]>

]]>Цікава виставка до ювілею Лесі Українки і в Сєвєродонецькій міській бібліотеці для юнацтва ім. Й.Б. Курлата.]]>

Сєвєродонецька міська бібліотека для дітей приєднюєналася до Міжнародного онлайн-флешмобу GlobalLesyaUkrainka2021, присвяченого 150-річному ювілею видатної поетеси Лесі Українки.

]]>Вірш Лесі Українки «В дитячому колі» зачитала Загудаєва Кіра, учениця 3-Б класу школи №10.]]>

Підготувала бібліотека і ]]>виставку-вітання «Душею щира Українка»]]>, ]]>виставку-вшанування «Я маю в серце те, що не вмирає»]]> та ]]>онлайн-вікторину «Ти себе Українкою звала»]]>

Средняя: 5 (2 оценок)