У Сєвєродонецьку урочисто відзначено учасників бойових дій на території інших держав

14-02-2020

Напередодні Дня вшановування учасників бойових дій на території інших держав у міському Палаці культури урочисто вітали воїнів-інтернаціоналістів.

15 лютого минає 31 рік з часу виведення військ із Афганістану - далекій середньо-азійській країні, де велася кривава неоголошена війна, участь в якій наших співвітчизників стало однією з чорних сторінок для України. На ній загинуло майже 4 тисячі українців.

Виконуючий обов’язки міського голови Вячеслав Ткачук привітав воїнів-інтернаціоналістів від Сєвєродонецької міської ради: «Скільки не минуло б часу, але пам'ять про ті вогняні роки афганської війни, в якій ви брали участь, повинна бути назавжди. Ми зобов'язані пам'ятати героїв, щоб імена тих, хто не повернувся додому, були не тільки в пам'яті, але й в серці. Ви впевнено виконували свій інтернаціональний обов’язок і виконували присягу. Великим є ваш героїзм. Ви повернулися і можете розповісти про це дітям - нашому молодому поколінню. Дозвольте подякувати вам за вашу мужність. Для мене висока честь стояти сьогодні перед вами. Хочу запевнити, що сьогоднішня міська влада робить все, щоб ви, герої, якомога менше знали життєвих негараздів. Спасибі вам!»

Від імені депутатської групи «Сєвєродончани» та її лідера – Ігоря Буткова до воїнів-інтернаціоналістів звернувся депутат міської ради Андрій Гавриленко: «Саме 15 лютого завершився процес виведення військ з Афганістану. Цей день дозволив десяткам тисяч людей повернутись додому. Кожен, хто сидить у цій залі – залишився вірним присязі до кінця і повернувся додому. Це заслуга і це свято! Ви ті, на яких потрібно рівнятись. Ви – герої своєї країни. Бажаю вам здоров’я, миру – щоб він повернувся на нашу землю, благополуччя, удачі та процвітання!»

Вячеслав Ткачук і Андрій Гавриленко відзначили за мужність і героїзм, проявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку, особистий внесок у розвиток ветеранського руху, вміле керівництво та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-ї річниці виводу військ з Афганістану голову Сєвєродонецької міської ради воїнів-інтернаціоналістів УСВА Сергія Сізова годинником з символікою міста Сєвєродонецька та грамотою виконавчого комітету.

Також грамотами виконавчого комітету та цінними подарунками від команди Ігоря Буткова нагороджено 21 воїна-інтернаціоналіста за мужність і героїзм, проявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку, високе почуття патріотизму, активну участь у роботі міської громадської організації та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-ї річниці виводу військ з Афганістану.

До бойових побратимів звернулись також виконуючий обов’язки голови Луганської обласної організації воїнів-інтернаціоналістів Українського Союзу ветеранів Афганістану Сергій Олійник; ветеран повітряно-десантних військ, ветеран спецназу і головного управління розвідки Міністерства Оборони України, член наглядової ради Союзу десантників України, наш земляк генерал-лейтенант Михайло Мельников  (село Привілля, Луганської області); голова Всеукраїнського Союзу громадських організацій Ветеранів Десантний військ «Союз Десантників України», командувач аеромобільних військ України з 2005 по 2012 рік, ветеран Афганістану, полковник Сергій Лісовий.

Рішенням ПРЕЗИДІЇ Української Спілки ветеранів Афганістану в.о. міського голови Вячеслава Ткачука нагороджено медаллю "ЗА ГРОМАДЯНСЬКУ МУЖНІСТЬ". Відзнаку вручив виконуючий обов’язки голови Луганської обласної організації воїнів-інтернаціоналістів Українського Союзу ветеранів Афганістану Сергій Олійник та подякував Сєвєроденецькій міській раді за постійну увагу та підтримку воїнів-інтернаціоналістів.

Урочиста програма продовжилась виступом гурту «Білі куполи» з тематичним концертом.

Колектив з Краматорська – лауреат Всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, а також переможець міжнародного фестивалю солдатської пісні «Афганський вітер» і Донецького обласного фестивалю «Голос гідності».

Цей гурт добре відомий нинішньому поколінню захисників країни, адже вони часто виступають у військових частинах і підрозділах Збройних сил України.

Артисти подарували прекрасну концертну програму. Виконувались й «афганські», й авторські пісні. Одну з них про всіх загиблих при виконанні інтернаціонального обов’язку всім залом зустріли стоячи.

Відомі кожному десантнику «Сінєву» і «Салам, бача» всі присутні воїни-інтернаціоналісти співали на сцені разом з «Білими куполами».