У Сєвєродонецьку розглянуто питання енергоефективності та енергозбереження

24-02-2020

24 лютого в приміщенні міськради за участі в.о. міського голови Вячеслава Ткачука відбулося засідання Дорадчої ради з питань енергоефективності та енергозбереження м. Сєвєродонецька. На захід були запрошені керівники і спеціалісти підрозділів виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств міста, громадськість та ЗМІ.

В роботі ради прийняли участь регіональний координатор проекту ЄС/ПРООН «HOUSES» Світлана Коваль та консультант проекту IFC «Енергоефективність в Україні» Олександр Мелконян, які проводять інформаційні та навчальні заходи щодо переваг і можливостей об’єднання співвласників багатоквартирних будинків щодо їх мобілізації для підтримки процесу покращення енергоефективності в житлових будинках.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук акцентував увагу на необхідності проведення більш посиленої роботи з впровадження системи енергоефективності та енергозбереження в місті і зазначив, що найближчим часом планується підписання Меморандуму про співпрацю між Сєвєродонецькою міською радою та ДУ «Фонд енергоефективності». Програма діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій, та передбачає суттєве відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності.

Директор департаменту економічного розвитку міськради Світлана Потаніна разом з відповідальними працівниками провела змістовний аналіз впровадження системи енергоефективності та енергозбереження у Сєвєродонецькій територіальній громаді і повідомила про стан впровадження муніципальної системи енергетичного менеджменту в місті та аналіз споживання енергоресурсів за 2019 рік у розрізі установ і видів енергоресурсів.

Було доведено інформацію про участь міста у заходах з енергоефективності:

- проєкті «Енергоефективність у громадах ІІ» як ментора;

- 5-му Форумі енергоефективного партнерства та круглому столі, організованому Державним агентством енергоефективності та енергозабезпечення України;

- проєкті «Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)»;

- Урядовій програмі «теплих кредитів», місцевих програмах здешевлення «теплих кредитів», за якими надається додаткова компенсація з місцевого бюджету по тілу або відсотками.

Також було проінформовано про участь міста в запланованих цьогорічних енергоефективних проектах.

За результатами доповідей, їх обговорень і розглянутих пропозицій, з метою залучення інвестицій та проведення енергоефективних заходів у приміщеннях і будівлях, які знаходяться в оперативному управлінні розпорядників коштів місцевого бюджету, Дорадчою радою з питань енергоефективності та енергозбереження м. Сєвєродонецька прийняте рішення підготувати і надати до департаменту економічного розвитку міської ради пропозиції щодо проведення енергоефективних заходів.

Средняя: 5 (2 оценок)