У Сєвєродонецьку показали документальний фільм про ґендерну рівність та рівну участь чоловіків і жінок у політичному житті

12-02-2020

11 лютого у Сєвєродонецьку, у міському Палаці культури, відбувся показ документального фільму «Аду у мери» про першу жінку-мера Іспанії. У кінострічці 2016 року зроблено наголос на ґендерній рівності та рівній участі чоловіків і жінок у політичному житті. У цьому документальному фільмі іспанського режисера Пау Фауза розкриваються проблеми, з якими стикається жінка у процесі реалізації свого права участі.

Перед початком кінопоказу на запрошення ООН Жінки в Україні від Сєвєродонецької міської ради виступила заступник міського голови Ірина Степаненко, яка наголосила, що сучасне суспільство має долати ґендерні стереотипи та просуватись по шляху ґендерної трансформації, прагнути до партнерства та шукати шляхи для самореалізації.

Фільм розказує про активістку Аду Колау – першу жінку-мера в Іспанії. Стрічка демонструє історію Колау протягом одного року, починаючи з періоду її громадського активізму проти масових виселень в Барселоні до дня, коли вона зайняла крісло очільниці міста.

Глядачі поділилися враженнями від перегляду кінострічки, зазначаючи, що історія дуже надихаюча, а документальний фільм зроблено дуже добре, а сама Ада і стрічка взагалі змушують відчути трохи сподівання у той час, коли надії замало.

Захід організовано ООН Жінки в Україні у рамках кампанії з підвищення обізнаності про ґендерно-обумовлене насильство та ґендерні стереотипи у постраждалих від конфлікту східних регіонах України у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: ПРООН, ООН Жінки, UNFPA і ФАО. Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.