У Сєвєродонецьку до 75-ї річниці Перемоги 130 ветеранів відзначено подарунками

08-05-2020

Напередодні 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 130 ветеранів відзначено подарунками. З них 40-ка учасникам бойових дій вручено пам’ятні медалі - знак народної пошани «За бойові заслуги» 75 років Перемоги над нацизмом.

З привітаннями, подарунками та продуктовими наборами від Сєвєродонецької міської ради та лідера депутатської більшості міськради Ігоря Буткова до кожного зі ста тридцяти ветеранів завітали в.о. міського голови Вячеслав Ткачук, депутати та члени виконкому Сєвєродонецької міської ради, голова міської ради ветеранів Сергій Дядик, командир батальйону територіальної оборони, майор Андрій Денисов.

Продуктові набори придбано за кошти міського бюджету, які для цього виділені депутатською більшістю Сєвєродонецької міської ради. З ініціативою виготовити пам’ятні медалі виступив командир батальйону територіальної оборони, майор Андрій Денисов. ВТО "ОРДЕН" - національний виробник нагород – безоплатно виготовив лише 17 для учасників бойових дій. За словами майора Андрія Денисова, придбати решту медалей вдалось завдяки лідеру депутатської більшості міськради Ігорю Буткову, адже на сьогодні у Сєвєродонецьку в живих лишилось 40 УБД.

Сьогодні поруч з нами живуть ветерани.  Турбота  про  них, постійна  увага  -  не  примха,  а  життєва  необхідність.  І вона потрібна не завтра, а сьогодні, завжди. Це святий обов'язок і справа честі держави, суспільства і кожного громадянина.

Ці люди гідні того, аби про них і їх ратний подвиг пам’ятали щодня, не залишали наодинці з проблемами. Кожен має бути оточений увагою і турботою. Для ветеранів дуже велике значення має усвідомлення того, що їх бойові й трудові подвиги не забуті та недаремні, що досі є ті, хто здатен гідно їх оцінити.

Вшанували Віктора Сидоровича Мацаєва. Страшні події трапились у житті 10-річного хлопця на початку війни. Але він вижив, став сином полка, служив у розвідці. Неймовірно, але цей юнак у свої 15 років вже пройшов війну. Нагороджений орденами Вітчизняної війни II ступеня і Червоної Зірки, медалями «За взяття Будапешта», «За взяття Відня», «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.», ювілейними.

Привітали Новохатнього Андрія Олександровича, Почесного ветерана України та Почесного громадянина міста Сєвєродонецька, ветерана війни і праці, кандидата технічних наук, лауреата Державної премії України. Брав участь у Другій світовій війні, за що був нагороджений медалями «За бойові заслуги», «За Перемогу над Німеччиною», «За взяття Берліна». Автор книги «События военных лет в памяти школьника – рядового солдата».

Вітання приймав єфрейтор Алімова Ніна Олексіївна, має відзнаки «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною».

Майор медичної служби Євген Христофорович Драгомирецький нагороджений Орденами Вітчизняної війни ІІ ступ., «За мужність», «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.». У мирний час працював завідувачем онкологічного відділення багатопрофільної лікарні.

Рядовий Леонід Вацлавович Міцкевич, учасник бойових дій 1942-1945 років. Нагороджений Орденами Вітчизняної війни ІІ ступ., «За мужність», «За відвагу», «За перемогу над Німеччиною».

Василь Петрович Швиряєв брав участь у бойових діях з 1943 по 1945 роки. Нагороджений Орденами Вітчизняної війни ІІ ступ., «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 років».

Дмитро Йосипович Долотов, 96 років. Він – один з визволителів Української землі від поневолювачів. Сержант, артилерист, воював з 1942 по 1945 роки, нагороджений: Орденом Богдана Хмельницького, Орденами Вітчизняної війни ІІ ступ., «Червоної зірки», «За мужність», «За відвагу», «За взяття Будапешта», «За взяття Відня», «За звільнення Праги», «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.», «За перемогу над Японією».

Старшина Микола Іванович Смалій воював з 1942 по 1945 роки. Нагороджений Орденами «ВВВ ІІ ступ.», «Червоної зірки», «За мужність», медаллю «За бойові заслуги».

Бородавці Олександрі Степанівні виповнилось 100 років. Учасниця бойових дій, лейтенант – вона має нагороди: орден Богдана Хмельницкого, Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалі «За бойові заслуги» та ювілейні.

Старший сержант Іван Іванович Шурша учасник Японської війни. Має відзнаки: Ордени Вітчизняної війни ІІ ступ., «За перемогу над Німеччиною у війні 1941-1945 рр.».

Вітання приймали також учасники бойових дій: Бганцев Ленген Петрович,  Бережний Петро Сергійович,  Височин Іван Максимович, Гончаров Петро Павлович,  Гринько Василь Єгорович, Давиденко Андрій Єгорович, Дорогіна Ганна Павлівна,  Курпас Марія Іванівна, Лантух Марія Іванівна, Маслов Олексій Григорійович, Нечітайло Микола Іванович, Павлов Микола Тихонович, Саморядов Іван Давидович,  Синченко Надія Олександрівна,  Сінченко Петро Павлович,  Срібна Ніна Гаврилівна, Файнштейн Михайло Ісаакович,  Шаруда Панас Іванович,  Агафонов Григорій Петрович,  Алексеєнко Дмитро Андрійович, Барвінок Віра Кирилівна, Борівська Марія Трохимівна, Дєнєжко Іван Семенович,  Єфремов Іван Ігнатович,  Єфремова Ольга Прокопівна, Желєзний Карл Йосипович,  Паращук Костянтин Юхимович,  Стрілець Раїса Іванівна, Чернецька Анастасія Володимирівна, Чернуха Галина Максимівна.

Учасник бойових дій Давиденко Андрій Єгорович​

Учасник бойових дій Стрілець Раїса Іванівна

Учасник бойових дій Маслов Олексій Григорійович

Учасник бойових дій Срібна Ніна Гаврилівна

Учасник бойових дій Желєзний Карл Йосипович

Їх подвиг – назавжди в серцях поколінь. Посивіли їх голови, не сивіє лише пам’ять. Немає в нашій країні жодної сім’ї, яку б не обпалила своїм смертельним полум’ям війна. З кожним роком ми, на жаль, втрачаємо наших дорогих ветеранів – живих свідків тих подій, хто воював, йшов на смерть за свою країну.

Кожен з нас береже в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг, хто віддав своє життя за мир і спокій.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере