У Сєвєродонецькому коледжі культури і мистецтв відбувся семінар-практикум «Мистецтво XXI століття»

30-10-2023

28 жовтня 2023 року у Сєвєродонецькому фаховому коледжі культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва відбувся щорічний обласний методичний захід - семінар-практикум «Мистецтво XXI століття» (проблеми педагогіки та виконавства), який проводиться вже близько 50 років поспіль, без перерви ні на пандемію, ані на час воєнних дій в Україні, і ми низько вклоняємося Збройним Силам України, бо ціною свого життя захисники та захисниці надають нам можливість продовжувати освітній процес. В умовах дистанційного формату роботи та урахуванням безпекової ситуації такі онлайн заходи є одними із доступних для нас каналів професійного спілкування. Семінар-практикум організований Сєвєродонецьким фаховим коледжем культури і мистецтв імені Сергія Прокоф'єва й відбувся за сприяння Громадської організації «Центр освітніх ініціатив “Толока”», ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України та Громадської Спілки «Всеукраїнська академія інноваційного розвитку освіти».

Захід розпочався теплими словами привітання, з якими звернулися до учасників семінару начальник управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Аліна АДАМЧУК та директор Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, заслужений діяч мистецтв України Марина ЯВОРСЬКА.

Метою цьогорічного форуму є підвищення професійного рівня педагогічних працівників з питань розвитку творчої майстерності та інноваційних підходів у роботі з учнями та студентами відповідно до викликів сьогодення в освітньому процесі, ознайомлення з актуальними психологічними, педагогічними та культурно-освітніми практиками та обміну досвідом. Теми доповідей були дуже цікавими, актуальними, корисними та відповідали заявленій меті. Серед поважних спікерів були:

- лавреат міжнародних конкурсів, кандидат мистецтвознавства, доцент Національної музичної академії України Ігор Сергійович РЯБОВ з проблемним питанням дослідження на тему «Виклики психології виховання у сучасній мистецькій освіті»;

- заслужений працівник культури України, кандидат психологічних наук, доцент, директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Марина Миколаївна БРИЛЬ з доповіддю-тренінгом на тему «Арт-терапевтичні практики на варті відновлення психологічного здоров’я»;

- кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, голова ГО «Центр освітніх ініціатив «ТОЛОКА» Ольга Володимирівна ПРОСІНА з доповіддю «Толерантні навчальні та культурно-освітні практики».

Учасниками методичного заходу стали понад 120 викладачів мистецьких шкіл з Луганської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Дніпропетровської та Київської областей, а також педагогічні працівники коледжу. Війна забрала наші домівки, наш освітній інструментарій, але немає нічого найважливішого за життя і людей, які є справжнім скарбом в нашому особистому і професійному житті. У нас з’явилося багато друзів, колег-однодумців, досвідом яких ми надихаємося, збагачуємося. Щиро вдячні шановним доповідачам за цікаві, актуально-проблемні теми дослідження, ідеї яких слухачі візьмуть до уваги та впровадження у своїй педагогічній діяльності. Окрему вдячність висловлюємо пані Ользі Просіній за потужну особистісну і професійну підтримку в організації цьогорічного семінару-практикуму «Мистецтво XXI століття».

Модератор семінару-практикуму,
завідувачка навчально-методичного кабінету