У ГОСТІ ДО КАРПАТ: ДІТЕЙ СИРОТИНОГО ЗАПРОСИЛИ НА ВІДПОЧИНОК У ГОРИ

26-07-2021

Дiти iз смт Сиротине, яке минулого року потерпало вiд масштабних лiсових пожеж, виїхали на тижневий оздоровчий вiдпочинок до Карпатських гiр. Вiдпочинок буде повнiстю безкоштовним: Церква, що запросила дiтей, забезпечує їхнє проживання, харчування та дозвiлля, а перевезення дiтлахiв до мiсця вiдпочинку i назад розпорядженням керiвника Сєвєродонецької ВЦА Олександра Стрюка органiзовано за кошти мiсцевого бюджету

Села-побратими

Минулого року Церква Християн Адвентистiв сьомого дня села Бiлi Ослави, що в Iвано-Франкiвськiй областi, дiзналася про лихо на Луганщинi та направила до Сиротиного групу робiтникiв, якi безоплатно допомагали вiдбудовувати зруйнованi пожежами домiвки.

Цього лiта, наприкiнцi червня, Сиротинський старостинський округ отримав листа вiд пастора Степана Бойка iз новою пропозицiєю. Церква запросила дiтей iз сiмей, постраждалих вiд пожеж, та малозабезпечених родин вiдпочити у Бiлих Ославах, неподалiк найвищої в Українi гори – Говерли.

– Вони самi нас знайшли. Побачили, яке в нас лихо. Їхнi представники приїжджали сюди й надавали допомогу нашим жителям, – розповiдає заступниця старости Сиротинського старостинського округу Надiя Костиря. – Вони висловлюють побажання, щоб нашi села були селами-побратимами. Ми з радiстю це вiтаємо та дуже їм вдячнi.

Харчування i проживання групи в готелi повнiстю оплачує Церква. Завданням Сєвєродонецької громади було привезти до мiсця призначення дiтей i кiлькох старших наставникiв, якi мають стежити за дисциплiною та безпекою дiтей у походах.

– На нашiй фейсбук-сторiнцi ми дали оголошення про таку можливiсть для дiтей пiльгових категорiй. Усi охочі взяти участь написали заяви. Вiдгукнулися дуже активно, – розповiла Надiя Костиря.

Канiкули у горах триватимуть тиждень, iз 20 до 27 липня. Поїхали до Карпат понад 30 дiтей вiком вiд 12 до 16 рокiв. Усього ж у Сиротиному живуть 128 дiтей iз сiмей, що постраждали вiд вогню.

Вiдпочинок безкоштовний

Виїхали на захiд 19 липня автобусом. Розпорядженням керiвника Сєвєродонецької ВЦА Олександра Стрюка вiд 09.07.2021 р. №1168 за кошти мiсцевого бюджету на перевезення дiтей iз смт Сиротиного до села Бiлi Ослави видiлено 100 тис. грн.

Для дiтей пiдготували активнi розваги. Серед мальовничої карпатської природи вони ловитимуть рибу, збиратимуть гриби, кататимуться на конях, купатимуться в стрiмкiй рiчцi Прут та гулятимуть полонинами. Старшi дiти здiйснять сходження на Говерлу. Поїдуть на Буковель, проїдуться «Золотим кiльцем Карпат» та вирушать у похiд до пам'ятки природи – Скель Довбуша. Усi екскурсiї оплачуватиме Церква.

– На сьогоднi дiти особливо потребують вiдпочинку та психологiчної пiдтримки. У нас є дiвчинка, як досi боїться виходити з дому, – сказала заступниця старости Сиротиного Надiя Костиря. – А така поїздка – це рiзноманiття, iнший клiмат, iнша обстановка. Я думаю, що дiти чудово проведуть час i будуть задоволенi.

]]>По матеріалам Луганщина.ua]]>