Сєвєродонецький гумхаб у Дніпрі: Відновлено роботу Клубу людей похилого віку "Сузір'я"

23-06-2023

Сьогодні, 23 червня, в Гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військової адміністрації міста Дніпра, що розміщений у Палаці культури "Металург" (проспект Калнишевського, 27-К), відновив свою роботу Клуб людей похилого віку "Сузір'я" КЗ "Сєвєродонецький міський Палац культури".

Клуб об'єднав не тільки літніх людей із Сєвєродонецької міської територіальної громади, а й зі всієї Луганщини, які змушені внаслідок повномасштабного військового російського вторгнення в Україну евакуювалися до Дніпра та Дніпропетровської області. Тепер всі бажаючі луганці старшого віку мають місце для спільних зустрічей, можуть більше спілкуватися офлайн, організовувати дозвілля та активно проводити вільний час.

На першій зустрічі відновленого товариства присутні згадали рідні серцю місця, поділилися спогадами про евакуацію та облаштуванням на новом місці, а також обговорили нагальні питання по роботі клубу та плани подальшої організації діяльності.

Як зазначила Валентина Гончарова з міста Рубіжне: "Нам цього так не вистачало. Це дуже добре, що саме в Гуманітарному хабі Сєвєродонецької громади з'явилась можлтвість для зустрічей, спілкування та проведення досугу. А ще можна поспівати, пограти в "Лото" та "понянчитися" з кицькою Рижулею.

До речі, "Лото" в гумхабі "раритетне" - воно привезене із тимчасово окупованого Сєвєродонецька. Історія з ним цікава. На початку повномасштабного рашистського вторгнення гру в тривожну валізу, з якою спускалась до підвалу під час ворожих бомбардувань та обстрілів, поклала начальник відділу культури Тетяна Грачова. Там, у бомбосховищі, вона намагалась хоч якось заспокоїти та відволікти людей, у тому числі грою в "Лото", а коли евакуювалась до Дніпра, так і вивезла разом з тривожною валізою.

Дуже підбадьорило літніх людей те, що працівники закладів культури Сєвєродонецької міської тергромади, які працюють у гумхабі, змогли підібрати їм одяг. З європейської гуманітрної допомоги нашим ВПО дістався "справжній fashion look" - пожартувала одна із членкинь "Сузір'я".

А "релоксацію" присутнім на хабі створює позаштатна «помічниця» - кішка Рижуля, яка підіймає настрій та заспокоює, а деколи і суттєво допомагає - попереджуючи про небезпеку. Перед тим, як лунає тривога, вона часто встає і йде до бомбосховища - це значить, що буде небезпечно. Під час одного з рашистських обстрілів Дніпра вона, почувши сирени, спонукала своїми діями присутніх швидше спускатися до укриття, бо через деякий час на поверхні почали лунати гучні вибухи та скло з вікон розсипалось - відтоді Рижуля стала своєрідним талісманом-оберігом.

Гуманітарний хаб Сєвєродонецької міської військової адміністрації міста Дніпра

Средняя: 5 (3 оценок)