Сєвєродонецькі педагоги діляться досвідом роботи з виховання національної свідомості

15-11-2023

]]>Відбулася онлайн-нарада міського методичного об’єднання класних керівників і педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади.]]>

14 листопада 2023 року відбулося чергове онлайн-засідання міського методичного об’єднання класних керівників і педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади. Освітяни обговорили  питання  виховання національної свідомості  через систему роботи педагога-організатора та класного керівника, яке сьогодні  потребує єдності, духовно-творчого потенціалу національних та загальнолюдських цінностей, послідовності, постійного коригування виховного процесу. Голова міського методичного об’єднання класних керівників і педагогів-організаторів  Інна Стрільцова  відзначила, що головною метою національного виховання та національної свідомості є передача молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, національної ментальності, своєрідності світогляду.

Досвідом роботи з виховання національної свідомості поділились педагоги закладів освіти громади.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Гімназії № 15 Загоруйко Оксана Григорівна розповіла про системність роботи з національного виховання. Працюючи пліч-о-пліч, педагоги гімназії виховують одну з важливих  якостей людини - ціннісне ставлення до свого народу,  формують  розвинену, високоосвічену, соціально активну й національно свідому дюдину,  виховують в дітях  громадянську відповідальність, родинні й патріотичні почуття,  прищеплюють працьовитість, господарську  кмітливість, підприємливість й ініціативу.

Педагог-організатор Гімназії № 16 Пономаренко Валентина Вікторівна акцентувала увагу на прищеплені учням національних цінностей: мови, території, культури, відчуття  своєї  причетності  до розбудови національної державності, патріотизм.

Педагог-організатор Ліцею «ЮВЕНЕС» Бойко Вікторія Валеріївна поділилась досвідом роботи у Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») і наголосила, що гра  допомагає  дітям  зрозуміти і відчути себе активними громадянами, вчить  бути сильними,  наполегливими та розумнішими, виховує у юнаків  і дівчат повагу до українських звичаїв, традицій.

Сьогодні учні Сєвєродонецьких закладів освіти  досліджують, пишуть, відроджують традиції козаків,  бачать нову історію України  своїми очима, волонтерять, проживають важкі події війни, запам’ятовують - і все це для того, щоб наступне покоління пам’ятало свої корені, предків, події, які відбувалися і тим самим берегли всі традиції, обряди, культуру, цінності та звичаї українського народу.

Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації

]]>https://sd.osv.org.ua/news/1699987340/]]>