Сєвєродонецька громада взяла участь у щорічному Українському урбаністичному форумі

31-07-2023

28-29 липня 2023 року у місті Вінниця відбувся п’ятий Український урбаністичний форум для представників громадськості, органів місцевого самоврядування, фахових та академічних спільнот, в якому взяла участь і Сєвєродонецька громада.

Український урбаністичний форум - це майданчик для обміну досвідом щодо відновлення та розвитку українських міст.

На форумі обговорювались основні виклики, з якими стикається українське суспільство і українські міста сьогодні, та процеси відновлення, що мають включати не лише фізичну відбудову міст і громад, але й оновлення принципів і підходів до державних політик.

На заході було презентовано і досвід Сєвєродонецької громади щодо можливостей підготовки до відновлення території міста після його деокупації, озвучено основні проблеми та перспективи.

Також було проведено Національний круглий стіл щодо проблем та перспектив житлової політики, зокрема забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, а також презентовано досвід Нідерландів щодо створення соціального житла та можливості його адаптації до українських реалій.

За результатами форуму була підписана декларація щодо розвитку і відновлення українських міст на основі принципів справедливості, партисипативності, субсидіарності, обґрунтованості і сталості.