Сєвєродончани вшановують загиблих захисників України

29-08-2020

29 серпня рідні, близькі та побратими загиблих захисників, учасники звільнення Сєвєродонецька, керівництво і працівники військово - цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк та її структурних підрозділів і комунальних закладів, представники охорони правопорядку і силових структур, волонтери та пересічні сєвєродончани і гості міста прийняли участь в обласних заходах до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави.

Вшанування загиблих захисників України відбувалося на в’їзді до Лисичанська - місці загибелі Олександра Радієвського та його побратимів, які звільняли Рубіжне, Сєвєродонецьк та Лисичанськ від бойовиків-терористів й по підлому, підступно, були вбиті. Докладно про обласний захід у матеріалі ]]>«Луганщина вшанувала пам’ять синів і доньок України, які віддали заради неї найцінніше – своє життя»]]>

По закінченню обласного заходу сєвєродонецька делегація повернулася в місто і біля пам’ятника генерал-майору Національної гвардії України Олександру Радієвському, що символічно знаходиться на площі Миру та де традиційно збираються патріотично налаштовані городяни та гості міста, вшанування продовжилося міськими заходами.

До присутніх звернувся керівник військово - цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області Олександр Стрюк: «Шановна громадо! У цей день, у День пам'яті наших загиблих воїнів-захисників, ми вшановуємо пам'ять видатного офіцера - людини, яка є і буде прикладом військової доблесті та честі, буде прикладом для майбутніх поколінь наших захисників. Також ми вшановуємо пам'ять тих загиблих захисників, які звільняли Сєвєродонецьк і Лисичанськ, завдяки яким ми разом з вами можемо розбудовувати вільно незалежну і суверенну державу. Слава Героям! Слава Україні!»

Членкиня Луганської обласної спілки учасників бойових дій та волонтерів АТО Жанна Скорік також звернулася до учасників заходу: «Я дуже прошу, хто вміє молитися, згадуйте не тільки 29 серпня -  згадуйте щодня. Хто не вміє молитися, просто пам'ятайте. Пам'ятайте тих, хто віддав життя заради того, щоб ми мали жити, щоб наші діти ходили до школи, щоб ми могли гуляти, сміятися, радіти життю. Пам'ятайте їх щодня! Я низько вклоняюся батькам, дружинам. Дякую вам! Ви настільки сильні! Тримайтесь один одного. Пам'ятайте всіх тих, завдяки кому ми живемо зараз».

Присутні вшанували загиблих героїв-визволителів і захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника визволителя Сєвєродонецька генерал-майора Національної гвардії України Олександра Радієвського.

По завершенню заходу відбулося покладання квітів до пам’ятних дощок Миколі Литовку і Юрію Гуртяку, могили загиблих захисників та до пам'ятного Знаку загиблим воїнам АТО.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере