Щодо проходження ідентифікації пенсіонерами-ВПО

13-11-2023

На гарячі лінії Мінреінтеграції надходять звернення від громадян з питаннями щодо необхідності проходження фізичної ідентифікації одержувачами пенсійних виплат до 31 грудня 2023 року.

Ця тема стала предметом обговорення на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО, яке відбулося під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук.

Учасники наради наголосили, що у зазначений термін ідентифікацію мають пройти виключно внутрішньо переміщені особи, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року.

Це можна зробити:

– відвідавши будь-яке відділення Ощадбанку;

– авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»);

– звернувшись до закордонної дипломатичної установи України для отримання документу про посвідчення факту, що особа є живою. Цей документ разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу ПФУ за місцем перебування на обліку. Або подати через вебпортал електронних послуг ПФУ.

З більш докладним роз’ясненням можна ознайомитись за ]]>посиланням.]]>

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України - ]]>https://minre.gov.ua/2023/11/11/shhodo-prohodzhennya-identyfikacziyi-pen...]]>