Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 30.10.2023

30-10-2023

У районі ГТВ в Лисичанську майже всі трансформатори розкрадені – світла немає, ще три шахти Луганщини окупанти врізають на металобрухт, по деокупованих селах ворог б’є з авіації.

«Осіння погода змусила противника скоротити використання безпілотників, втім це аж ніяк не вплинуло на активність його авіації. Тільки за учора ударів з неба зазнали Білогорівка та територія Серебрянського лісу. З артилерії та мінометів відкривався вогонь по Невському та Білогорівці», – повідомив Артем Лисогор, очільник Луганщини.

Він зазначив, що основні сили росіян кинуті на Куп’янський напрямок, але минулої доби вони спробували атакувати ще й південно-східніше Тернів на Донеччині. Це на Лиманському напрямку поблизу з адмінмежею з Луганщиною.

Доки в центрі Лисичанська росіяни намагаються запустити першу і поки єдину модульну котельню, мешканці віддаленого району міста – поблизу колишнього заводу ГТВ – досі живуть без світла.

Їм його і не обіцяють, бо у житлових кварталах від уцілілих після російських обстрілів трансформаторів залишились лише бетонні споруди.

Увесь метал за півтора роки окупації звідти поступово зник. Кожну підстанцію потрібно облаштовувати практично з нуля.

Крім того, що шахти на окупованій Луганщині відключають від електроживлення через несплату, а їхніх співробітників накриває чергова хвиля примусової мобілізації, триває тотальна ліквідація вугільної галузі регіону.

Шахти консервують, ніби на невизначений термін, а водночас вирізають на металобрухт. Цей процес вже розпочато на підприємствах «Червоний партизан», «Центросоюз» и «Харківська». Раніше росіяни їх визнали нерентабельними.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0PM8ffganMduNdB9a4YUW992RmzW7...]]>