Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 28.11.2023

28-11-2023

«Азот» ріжуть на метал та щопівроку анонсують його запуск, у селах Кремінщини та Сватівщини окупанти не відновили навіть газопостачання, ворог намагається тиснути в Серебрянському лісі.

«Позиційні бої в лісництві не припиняються. Окупанти вчергове не можуть виконати наказів свого командування щодо взяття цієї території під контроль. Бо наші оборонці стримують і постійно нищать там противника, – поінформував начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор. – Не мають успіхів росіяни і поблизу Стельмахівки, де вони знов активізувалися».

Різали на металобрухт і замість зарплати отримували гуманітарну допомогу. Третина людей, задіяних в знищенні Сєвєродонецького «Азота», пішла шукати інші шляхи заробітку.

Тим не менше, окупаційна влада щопівроку, а іноді частіше, повідомляє про наміри запуску залишків хімічного підприємства.

Нещодавня заява так званого «міністерства промисловості та торгівлі лнр» переповнена обіцянками.

Там кажуть і про «швидкий запуск у майбутньому», і про «прискорення механізмів відновлення після стабілізації ситуації», і найважливіше – «міністерство готує ґрунт для створення сприятливого індустріального клімату в місті».

За підсумком, за півтора роки не зроблено нічого, крім розпилу і втрати частини безоплатної робочої сили.

Що казати про надійні джерела живлення, газо- та водопостачання для підприємств, коли замерзають села.

У багатьох населених пунктах на Сватівщині та Кремінщині не відновлене газопостачання.

У холодну пору року люди опинилися у вкрай важкому становищі, бо у багатьох було встановлене автономне опалення.

Користування електричним обігрівачем неможливе через ненадійне електропостачання. Грошей на тверде паливо в селян нема, а мороз є. Відповідні пільги по районах досі не розподілені.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid027xMaJb2sQcRXVxWi8MGHo6RVeZt...]]>