Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 27.02.2023

27-02-2023

По Білогорівці завдано авіаудар, у Гірській громаді росіяни почали збирати відмовлення жителів від відбудови будинків, Борівському загрожує екологічна катастрофа.

Вже неодноразово росіяни повідомляли, що не збираються відновлювати найбільш зруйновані населені пункти Луганщини. Мовляв, нерентабельно. Подекуди навіть не формували свої органи влади, доєднав міста та села до сусідніх окупаційних адміністрацій. Як от Попасну.

Не набагато краща ситуація й у Тошківці, що у Гірській громаді. Там люди вже 10 місяців живуть без водо-, газо- та електропостачання у розбитих ворогом будинкам.

Втім, просте відмовлення у відбудові не додасть голосів на виборах. Тому окупанти почали збирати думки місцевих, що саме їм необхідне найбільше. За підсумком, не вода і газ, відновлення кілометрів постачальних мереж яких коштує дуже дорого.

Замість відбудови населеного пункту нібито просять про реставрацію одного із місцевих пам’ятників. Швидко, дешево, популярно. Звичайних благ цивілізованого світу можна ще почекати.

Надзвичайна ситуація природного характеру спостерігається в Борівському, якому загрожує підтоплення ґрунтовими водами. Справа у тому, що екосистема навколо населеного пункту за рік війни значно змінилася, зокрема, знищені гектари лісів. Тому зробити якісь попередні висновки вкрай важко. А щось зробити фізично окупаційна влада Сєвєродонецька не в змозі.

Бо, за словами колаборантів, гроші на розвиток відсутні. Зокрема, люди, яких набрали на нібито запуск «Азоту», не отримали ще ані копійки. Замість зарплати їм видають гуманітарну допомогу. «Годують сніданками», що з березня можна буде заключити договори із центром зайнятості, після чого надійдуть кошти з бюджету.

На Куп’янському та Лиманському напрямках 26 лютого росіяни вели безуспішні наступальні дії в районах Новоселівського, Площанки, Білогорівки, Невського, Серебрянського лісництва.

Ворожі артилерійські обстріли зафіксовано у Новоселівському, Невському, Червонопопівці, Кремінній, Діброві, Серебрянському лісництві, Білогорівці.

У районі Білогорівки противник завдав авіаційних ударів.

Авіація Сил оборони України за минулу добу завдала 4 удари по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. У той же час наші захисники знищили російський штурмовик СУ-25.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили склад боєприпасів та ворожу станцію подавлення супутникового зв’язку.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid04VhAJQF3hnyLm2qyLazFtvpQ3tdj...]]>