Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 02.03.2023

02-03-2023

Голосувати на виборах в так званій «лнр» дозволили без паспорту рф, із Кремінної та Сватового людей заселяють в Сєвєродонецьк, незареєстрованим фермерам окупанти псують врожай.

У вересні рф намагатиметься провести у так званій «лнр» перші вибори. Колаборанти мріють зберегти здобуті силою посади.

Аби підвищити явку, а також задля можливості маніпулювати результатами голосування, дозволено брати участь у неволевиявленні громадянам навіть за відсутності паспорту рф.

Потрібно лише подати заяву на бажання отримати цього документа. Тобто, подав заяву, проголосував, за паспортом не прийшов – голос зараховано.

Тим часом, жителям Сватового і Кремінної пропонують оселитися в Сєвєродонецьку, де порожніх квартир вистачає.

Стаються випадки, коли сєвєродончани, які вирішили перезимувати в Луганську, намагалися повернутися у власну домівку, виявляли там нові двері та незнайомих осіб із сусідніх міст. Виселити останніх – вкрай важко.

Фермерам на Луганщині ввели вимогу щодо обов'язкового внесення інформації про продукти переробки зерна до федеральної державної інформаційної системи «Зерно» рф.

Повідомляється, що з її допомогою можна простежити хто посіяв і зібрав зерно, кому продав, хто переробив, як і куди перевіз.

Повинні зареєструватися сільгосптоваровиробники, експортери, імпортери, елеватори, перевізники зерна, учасники ринку, що займаються зберіганням зерна, проміжні власники зерна.

Без реєстрації аграрії не зможуть оформити товаросупровідні документи на партію зерна або продуктів його переробки.

Втім, окупанти вже вдаються до шантажу. Тим, хто ще не доєднався до системи, масово псують врожай. Повністю блокують можливість реалізовувати зерно як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Усім місцевим пекарням заборонено приймати зернові від місцевих фермерів.

1 березня на Куп’янському та Лиманському напрямках ворог вів наступальні дії в районах Кремінної і Білогорівки. Успіху не мав.

Здійснив артилерійські обстріли Стельмахівки, Черовонопопівки, Невського, Куземівки, Макіївки, Кремінної, Білогорівки та Діброви.

Наша авіація за минулу добу завдала 16 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.

Також наші захисники збили ворожий безпілотний літальний апарат типу «Орлан-10».

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 1 район зосередження противника, 2 склади боєприпасів та 3 інших важливих об’єкти ворога.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02kEaBEBwh2htcijdJsQ9YSXH5fUs...]]>