Прес-конференція голови Луганської обласної державної адміністрації - начальника обласної військової адміністрації Артема Лисогора за підсумками ІІ міжнародної виставки-конференції, що відбулася в рамках форуму “ReBuild Ukraine" 14-15 листопада у Польщі

17-11-2023

Артем Лисогор: залучаємо міжнародних донорів для відновлення Луганщини вже сьогодні, бо одразу після деокупації громадськість запитає – як ми підготувалися до відбудови.

Про це очільник Луганщини заявив сьогодні у Дніпрі під час прес-конференції за підсумками ІІ міжнародної виставки-конференції, що відбулася в рамках форуму «ReBuild Ukraine» 14-15 листопада у Варшаві.

«Такі інвестиційні майданчики є надважливими для області. Саме там можна вирішити проблеми, з якими стикнувся наш регіон через російську агресію. Партнери знають, що Луганщина є найбільш постраждалою областю країни. Для нас має велике значення залучення будь-яких коштів, у тому числі донорських, на відбудову знищеного ворогом. Це є пріоритетним завданням обласної влади», – наголосив Артем Лисогор.

У Польщі Луганщина презентувала 39 проєктів регіонального і місцевого значення на загальну суму майже 1,5 млрд дол. США. Протягом п’яти місяців громади готували кошториси представлених проєктів, на реалізацію яких вкрай необхідно залучити міжнародні кошти.

«Це важливо було зробити завчасно. Ми маємо достатньо інформації щодо обсягу руйнувань, які приніс на окуповані території «руський мир». І знаємо, скільки приблизно людей збираються повертатися до кожної громади. Тому для того, щоб організувати побут громадян, забезпечити економічне зростання області, треба готуватись саме зараз. Бо одразу після деокупації часу на проектування буде обмаль, – каже Артем Лисогор. – Тому необхідно мати не тільки проект, а й інвестора, який фінансуватиме його реалізацію. Європейський механізм залучення коштів передбачає погодження з донорами, яке триває до чотирьох місяців. Після звільнення територій цього часу в нас не буде. Бо одразу надійдуть запити від суспільства про те, що влада зробила до моменту звільнення територій».

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/artem_lisogor_zaluchaiemo_mizhnarodnih...]]>

Від якості і швидкості відбудови логістики буде залежати подальший етап відбудови регіону, – Артем Лисогор.

Шість представлених у Варшаві проєктів спрямовані на відновлення транспортної інфраструктури та придбання транспорту на 203,49 млн дол. США.

«В нас щонайменше 26 зруйнованих росією мостів та шляхопроводів. У Польщі ми запропонували проєкти будівництва п’ятьох з них. Від якості і швидкості відновлення логістики буде залежати подальший етап відбудови регіону. Від зручності доставки будівельних матеріалів до залучення нових інвесторів», – зазначив начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Дев’ять проєктів вартістю майже 500 млн дол. США підготовлені у сфері житлово-комунального господарства.

Один із них – відновлення системи водопостачання Попаснянського водоканалу, яка забезпечувала водою 30 населених пунктів.

«Розташовані в Білогорівці споруди вщент зруйновані росіянами. Бої там точаться ї сьогодні. Протяжність магістральної лінії водопостачання складає близько 140 км. Це значний виклик для нас, – упевнений Артем Лисогор. – Також ми бачимо, що окупанти перетворюють на сміттєзвалища Сєвєродонецьк, Рубіжне та Лисичанськ. На вулицях та навколо цих міст залишається багато елементів руйнувань. Також необхідно буде налагоджувати санітарно-епідемічну ситуацію, яка там стала катастрофічною. Тому, до прикладу, Сєвєродонецька громада підготувала проєкт будівництва сміттєспалювального заводу вартістю 90,0 млн дол. США. Заслуговує уваги проєкт центру соціально-психологічної реабілітації дітей Лисичанської громади, вартістю 1,25 млн дол. США».

На виставці у Польщі інвестори зацікавилися й чотирма проєктами з відновлення та розвитку агропромислового комплексу. Це зокрема, проєкт агрологістичного хабу та створення агрокластерів, обласної лабораторії з перевірки на безпечність сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, відновлення інфраструктури зрошувальної системи.

Названі проєкти та ще 11 інвестиційних пропозицій, підготовлених громадами-учасницями, презентовані в рамках так званого «Марафону громад».

До речі, керівнику виставки «ReBuild Ukraine» Олені Кононенко за сприяння в участі Луганщини Перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Смирнов, який очолював делегацію, презентував Пам'ятну медаль Луганської області.

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/vid_yakosti_i_shvidkosti_vidbudovi_log...]]>