Полоненого бойовика “лнр”, що брав участь в окупації Кремінної та Сєвєродонецька, засуджено до 10 років в’язниці

25-08-2023

До 10 років позбавлення волі засудили бойовика угруповання “лнр”, який був узятий у полон українськими військовими в червні 2023 року в районі Бахмута Донецької області.

За матеріалами СБУ та публічного обвинувачення Луганської обласної прокуратури командира підрозділу окупаційної армії визнано винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 260 КК України).

Суд призначив йому покарання – 10 років позбавлення волі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що житель за власним бажанням підписав контракт з НЗФ «народная милиция лнр» задовго до широкомасштабного вторгнення путінської орди до України.

Прокурори довели, що з червня 2017 по 2021 рік мешканець смт Бугаївка Перевальського району Луганської області, який мав позивний «шахтар», служив у лавах незаконного збройного формування «4 окремої мотострілкової бригади» на посаді «стрілець» «2 армійського корпусу народної міліції лнр (в/ч Л-74347)».

Протягом наступних чотирьох років він ніс «бойову службу» на лінії зіткнення у Слов’яносербському районі Луганщини і дослужився до командира взводу мотострілецької бригади та був демобілізований на військову пенсію.

Натомість, взимку 2022 року повторно вступив до складу тієї ж бригади на попередню посаду та у складі незаконного формування брав участь у бойових діях в Луганській та Донецькій областях - командував підрозділом, який брав участь у боях, зокрема, в районі Сєвєродонецька та Кремінної.

У полон разом із підлеглими потрапив у червні 2023 року під час виконання бойового завдання біля села Кліщіївка Бахмутського району.

Правопорушник надав слідчим СБУ свідчення щодо своєї участі у збройних формуваннях країни-агресора, своїх командирів, отриманих наказів тощо.

Досудове розслідування проводили слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

За інформацією: Луганська обласна прокуратура - ]]>https://lug.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=340657]]> та 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid02hp7pWErsCaXCH6...]]>