Оперативна інформація по Луганській області станом на ранок 18.12.2022 щодо російського вторгнення

18-12-2022

Атаку росіян відбито від Серебрянського лісництва, в лікарнях Луганська вже не вистачає найнеобхіднішого навіть для поранених, жителів окупованих територій обмежують в субсидії – люди мерзнуть не тільки в зруйнованих цьогоріч містах

Поранені росіяни, кому щастить, на їхню думку, живими дістатися до переобладнаних у шпиталі лікарні міста Луганськ, почали стикатися з іншими перепонами.

Кількість госпіталізованих значно збільшилася, а поставки до медзакладів – ні. Вже не вистачає найнеобхідніших речей. Тому додаткові інвалідні візки та протипролежні матраци шукають у місцевих жителів.

Самі медики на окупованих територіях визнають, що не готові приймати таку кількість поранених. Та і лікувати важких ніхто не вчив. Бо цьогоріч змінилася і структура травми, і принципи надання медичної допомоги. Якщо раніше вони зазвичай працювали з кульовими пораненнями та монотравмою, то зараз це політравма і переважно пов'язана з мінно-вибуховими травмами.

Із настанням зими проблеми цивільного населення почали проявлятися не лише у зруйнованих росіянами містах регіону.

Багатьом обіцяли надати соціальну допомогу на придбання твердого палива. Тільки от в Марківці жаліються на те, що у середині грудня документи ще на розгляді в Луганську. А жителі Довжанська обурені розмірами допомоги, якої не вистачає на придбання вугілля.

У Новопскові, де неподалік росіяни готують другу лінію оборони, військові теж розселилися по приватних будинках місцевих жителів.

Наразі ж противник намагається покращити тактичне положення на Лиманському напрямку. 17 грудня підрозділи Сил оборони України відбили атаки російських окупантів в районах Стельмахівки і Серебрянського лісництва.

На Куп’янському напрямку вогневого ураження від росіян зазнали райони Невського, Новоселівського і Стельмахівки.

На Лиманському напрямку ворог обстріляв Макіївку, Площанку, Діброву і Червонопопівку.

Українські підрозділи ракетних військ і артилерії за минулу добу уразили 8 районів зосередження особового складу, 2 пункти управління та 4 склади боєприпасів російських окупантів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0B8QB2J3bRxW3Limqwv4Tx3ZqCq9C...]]>