Ви тут:

Незабаром запрацює механізм дистанційної фіксації руйнувань та пошкоджень об’єктів нерухомості – пропозиції Луганської ОВА враховані Кабміном

16-09-2023
Категорія: 

Майже 41 тисячу інформаційних повідомлень подано мешканцями Луганщини до Державного реєстру пошкодженого та зруйнованого майна.

Понад 11 тисяч заявників повідомили про повністю знищене житло. В більше ніж 16 тисячах повідомлень вказано, що майно не придатне до експлуатації.

Навіть після деокупації території області значна частина людей не зможе повернутися у свої домівки та вже сьогодні вимагають забезпечення їх права на житло.

Вирішити питання можливо через запровадження механізму обстеження знищених об’єктів нерухомого майна, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі, зокрема космічної зйомки, аерофотозйомки тощо.

Про зміни, які необхідно внести до чинного законодавства, на засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Луганської області доповів директор Департаменту економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Ігор Куденко.

«Об’єктивність інформації про зруйноване майно, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях та в зоні активних бойових дій, потребує перевірки, яка може бути здійснена за допомогою методів дистанційної фіксації руйнувань та пошкоджень об’єктів нерухомості», - зазначив він.

В липні поточного року Луганською облдержадміністрацією внесено пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, які знаходяться на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)», якою врегульовується зазначене питання.

Наразі документ проходить погодження у Кабінеті Міністрів України. Очікується, що порядок дистанційного обстеження пошкодженого майна запрацює вже у листопаді.

 

Довідково

Мешканцями Луганської області станом на 11.09.2023 подано 40 623 інформаційних повідомлення про пошкоджене/знищене нерухоме майно.

Серед зруйнованих росією об’єктів подана інформація про 28 333 квартири, 11 254 будинки, 1 036 приміщень.

Зокрема, жителями Сєвєродонецького району – 36 297. Із них 1 998 очікують на обробку.

Найбільше заявників із Сєвєродонецкої громади – 14 751 (із них 1881 очікують на обробку), Попаснянської – 7 216 (24), Рубіжанської – 6 097 (9).

Військовими адміністраціями територіальних громад опрацьовано 37179 ІП.

Із них 28 432 ІП прив'язані до об'єктів Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

8 747 ІП не підлягають обробці (через дублювання, некоректні дані, зокрема щодо адреси, власника майна тощо).

Усього до РПЗМ внесено 31 747 об’єктів нерухомого майна, у тому числі 10 118 будівель, 21 629 приміщень.

(!) Наявність у РПЗМ даних про пошкоджене чи знищене майно дасть можливість власнику отримати допомогу на його відновлення, компенсацію чи відшкодування в разі його знищення.

Подати ІП можна через засоби Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, з використанням мобільного додатка Порталу Дія або через адміністратора центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса.

Коректна та якомога повна інформація, вказана в ІП, суттєво прискорить його опрацювання.

Якщо ІП подане з коректними даними, повторно його надсилати не потрібно – це тільки уповільнить обробку інших ІП.

 

 

За інформацією: ]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02dLyYAgvTZw7Dpb18SkPbgso6xsf...]]>​ та  ]]>https://www.facebook.com/economyloga/posts/pfbid02FnJQrW4L3FWCwqCBsTJUzv...]]>





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)