На Кремінщині відбувся перший Фестиваль Української народної іграшки та гри

07-07-2016

В ніч на Івана Купала, 6 липня 2016 року, на Кремінщині, на мальовничій галявині біля річки Красна, відбувся перший Фестиваль Української народної іграшки та гри.

Це свято народної творчості з українськими піснями, іграми й справжнім купальським багаттям зібрало учасників з 15 куточків Луганської області. Серед них була й делегація з міста Сєвєродонецька - автори Галереї мистецтв.

Майстри вдало продемонстрували  народну іграшку - коники, ляльки, навіть компьютерні диски у техниці петриківського розпису (Юлія Бабенко), аутентичні ляльки-мотанки: традиційні -  у виконанні молодої майстрині Вікторії Демченко, авторські - Оксани Дем`яненко. Більшість іграшок, а це й казкові олені, їжачки, пташки тощо, в`язані гачком майстринь Юлії Максимчук, Ольги Любенко та Ольги Філюк  (авторські моделі одягу для ляльок) дуже сподобалися глядачеві. Сєвєродонецька делегація вразила унікальною авторською технікою у лялькарстві - вишивка мохером (Светлана Агєєва). Саме вона та Наталія Акішина здивували іграшками з вовни (сухе валяння), текстильні ж ляльки-примітив "ожили" в руках Марини Петренко. А народна майстриня Луганщини Олена Пілюгіна у техниці бісероплетіння відправила нас у часи Київської Русі -  демонструючи стилістику народного одягу 9 ст. та княжого костюму 10-11ст.ст. Особливу цікавість і задоволення серед учасників свята викликали майстер-класи з валяння вовни (Светлана Агєєва) та петриківський розпис іграшки (Юлії Бабенко). 10 майстрів-лялькарів представило свої роботи на Кременщіні, всього ж  було  понад 100 експонатів, що приємно вражали, дивували, дарували радість і можливість "щасливих мандрів до дитинства"!

КЗ "Сєвєродонецька галерея мистецтв" та авторів Галереї було відзначено дипломами Луганської обласної адміністрації.

Відділ культури Сєвєродонецької міської ради