На часі - питання боротьби з амброзією

03-08-2018

1 серпня в  міській раді відбулась робоча нарада з керівниками комунальних служб та відділів міської ради, на якій розглядались заходи щодо ліквідації амброзії полинолистої на території міста Сєвєродонецька.

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв  наголосив на проведенні комплексу заходів, спрямованих на ліквідацію небезпечного карантинного бур'яну - амброзії полинолистої.

Під час наради були визначені відповідальні особи  за їх виконання та надані відповідні доручення Управлінню житлово-комунального господарства, КПЖ «Світанок», відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міської ради.

«Від бездіяльності відповідних суб’єктів, страждатимуть мешканці нашого міста. Невиконання або неналежне виконання робіт з видалення амброзії для  органів місцевого самоврядування, комунальних служб, ФОП, підприємств різних форм власності тягне за собою відповідальність у вигляді накладання штрафу. Ми повинні реагувати відповідним чином на бездіяльність, складати протоколи, щоб відповідальні особи розуміли всю відповідальність», - підкреслив Ігор Едуардович та надав доручення заступнику міського голови Володимиру Прядці взяти під особистий контроль питання боротьби з ліквідацією амброзії та провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з цього питання.

Заступник міського голови Володимир Прядка в свою чергу зазначив, що обов'язково будуть залучені всі міські комунальні підприємства для знищення амброзії на території міста та прилеглих селищ.

Під час наради начальник Управління житлово-комунального господарства Антон Ковалевський  повідомив, що відповідними службами вже проводиться робота з ліквідації амброзії. Також оповіщені підприємства та організації міста про необхідність організації невідкладного покосу трави та видалення карантинних бур’янів (амброзії) на  прилеглих та закріплених територіях, та про відповідальність за невиконання або неналежне виконання даних вимог. Та додав, що амброзія проростає по всій території міста. Її дуже багато на прибудинкових територіях, тому КПЖ «Світанок» дано доручення щодо ліквідації місць скупчення амброзії

Заступник міського голови Інна Фесенко звернула увагу на небезпечності амброзії для здоров’я людини: «Карантинний бур’ян (амброзія) цвіте від початку серпня до середини вересня. Якщо косити під час цвітіння, насіння (пилок) обсипається. Однак небезпечна не сама амброзія, а лише її пилок. Саме він викликає сильну алергічну реакцію у людини при контакті з даним алергеном. Від пилку амброзії з'являється кон’юктивіт, висипання на шкірі, бронхіальна астма. Покіс - це сезонна щорічна процедура. Вся степова зона східної України засіяна амброзією. Завезли її в 60-ті роки з Криму. У період цвітіння концентрація в повітрі - від 8 до 15 цих пилинок. Пилок викликає алергію у хворих навіть коли його концентрація в повітрі 4-5 пилинок. Єдиний спосіб позбутися амброзії - виривати її з коренем.»

Відділ внутрішньої політики

та зв’язків з громадськістю міської ради