Мав понад 200 вуликів: переселенець із Сєвєродонецька відновив солодкий бізнес, який втратив через війну

26-10-2023

]]>Роман Бурджанадзе отримав фінансову допомогу в рамках грантової програми єРобота, - повідомляє ВЧАСНО.]]>

Війна в Україні завдала збитків майже кожному українцю. Зокрема, це стосується підприємців, які втратили свій бізнес або його пошкодила російська ракета. Аби працювати далі й відновити свою справу, держава відкрила у липні 2022 року грантову програму єРобота.

Скористувався такою можливістю та отримав грант від держави Роман Бурджанадзе — переселенець з Сєвєродонецька Луганської області. Він 5 років займався бджільництвом, мав власну пасіку, понад 200 вуликів та найманих робітників. Щороку збирав по 10 тонн меду. Через війну разом з сім'єю він вимушено переїхав до селища Булахівка на Дніпропетровщині.

«З рідного міста не вдалося нічого вивезти. Всі бджоли, вулики та інше оснащення вартістю близько двох мільйонів гривень залишилися у Сєвєродонецьку. Відновити таку пасіку можна лише за 3−4 роки», — каже Бурджанадзе.

Після того як переселенець влаштувався на новому місці, він почав шукати можливості відновити власну справу. Дізнався про державну програму і подав заявку на мікрогрант. Кошти отримав і вклав у свій солодкий бізнес.

«Гроші витратив на закупівлю ста вуликів, сировини та необхідного обладнання. Я радий, що попри воєнний час, держава підтримує та допомагає розвитку бізнесу. В планах — рухатись тільки вперед та розвивати свою справу», — зазначив Роман.

єРобота триває

Держава запустила грантову програму у липні 2022 року. Вона досі триває. Охочі українці можуть отримати кошти на започаткування або розширення власної справи. 8 тис. громадян вже отримали фінансову підтримку, повідомила перший віцепрем'єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.

Загалом з початку запуску проєкту єРобота за програмою «Власна справа» видано 7305 мікрогрантів на 1,7 млрд грн.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал ]]>Дія]]> разом з бізнес-планом.

Грант на «Власну справу»

Заяву можна подати ]]>через ]]>«Дію». Розмір допомоги — до 250 000 грн.

Грант на переробне підприємство

Подати ]]>заяву ]]>можна в «Дії». Розмір допомоги — до 8 млн грн. Рішення про надання гранту приймає Міністерство економіки, перевіривши заявку уповноваженим банком та ваш бізнес-план.

Гранд на теплицю

Заяву можна подати ]]>через ]]>«Дію».

Розмір допомоги:

— для 0,4 — 0,6 гектара — 2 млн. грн;

— для 0,8 — 1,2 гектара — 3,5 млн. грн;

— для 1,6 — 2,4 гектара — 7 млн. грн.

Рішення про надання гранту приймає Міністерство аграрної політики після перевірки заяви уповноваженим банком та розглянувши ваш проєкт будівництва модульної теплиці.

Грант для ветеранів та членів їх сімей

Заяву можна подати ]]>через ]]>«Дію».

Розмір допомоги до 1 млн грн. Рішення про надання гранту приймає Державна служба зайнятості, перевіривши заяву уповноваженим банком та розглянувши ваш бізнес-план.

Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць.

Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

За даними Міністерства економіки, найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа».

Джерело: ВЧАСНО - ]]>https://vchasnoua.com/news/mav-ponad-200-vulikiv-pereselenec-iz-sjevjero...]]>