Ви тут:

Максим Буткевич, якого рашисти засадили за нібито обстріл будинку в Сєвєродонецьку та поранення двох цивільних, отримав спеціальну відзнаку

21-10-2023
Категорія: 

]]>Правозахисник Максим Буткевич став лавреатом спеціальної відзнаки імені Анни Франк «за свою діяльність у захисті прав людини та боротьбі з такими несправедливостями, як ксенофобія та расизм».]]>

Про це ]]>йдеться]]> на сайті посольства Нідерландів у США, яке вручає нагороду.

Замість Максима Буткевича, якого наразі утримують у російському полоні, нагороду отримав його батько Олександр.

Під час отримання нагороди Олександр Буткевич розповів, що перед тим, як потрапити в полон, його син сказав: «Війна — це травма, трагедія, нещастя, вона робить людей жорстокими. Сподіваюся, вона не зробить нас настільки жорстокими, що ми поставимо права людини на друге чи третє місце. Ми ведемо війну саме для того, щоб зберегти можливість втілювати ті цінності, які ми відстоюємо, які відрізняють нас від агресора»

Хто такий Буткевич і за що його утримують росіяни?

Максим Буткевич — український правозахисник і журналіст. У березні 2022 року він вступив до лав Збройних сил України.

У березні 2023 року «суд» на окупованих територіях Донеччини та Луганщини ]]>«засудив»]]> Максима Буткевича до 13 років колонії суворого режиму за нібито обстріл під'їзду житлового будинку в Сєвєродонецьку та поранення двох цивільних. 

МЗС України ]]>наголосило]]>, що весь судовий процес є фейковим і був зрежисований у росії, щоб легалізувати політичну розправу над українськими громадянами. Оголошені «вироки» щодо Буткевича та інших військовополонених є незаконними та нікчемними, наголосило міністерство.

Більше про нагороду імені Анни Франк

Нагороду заснували на честь Анни Франк — 15-річної єврейської дівчинки, яка померла від тифу в нацистському концтаборі. Її історія стала відомою на весь світ після публікації її щоденника. Її записи є найвідомішою розповіддю про життя євреїв під час війни.

Нагороду щорічно вручає Посольство Нідерландів у США. На сайті посольства ]]>вказано]]>, що її присуджують за «роботу, спрямовану на боротьбу з нетерпимістю, антисемітизмом, расизмом або дискримінацією» і відстоювання «свободи та рівних прав з метою сприяння ефективному функціонуванню відкритої, плюралістичної та демократичної організації суспільства».

!!! Правозахисника Буткевича не було на Донбасі у день «вчинення злочину», який йому приписують окупанти 

Правозахисника Буткевича не було на Донбасі у день «вчинення злочину», який йому приписують окупанти — «Ґрати» , фото

Правозахисник Максим Буткевич / «Радіо Свобода»

Українського правозахисника та військовополоненого Максима Буткевича, якого окупанти «засудили» за нібито обстріл під'їзду житлового будинку в Сєвєродонецьку, не було у вказаний день на Донбасі.

Про це ]]>пише]]> видання «Ґрати».

Журналісти стверджують, що отримали у своє розпорядження листування Буткевича з колегами, з якими він переписувався щодня, зокрема і 4 червня 2022 року — у день, коли правозахисник нібито вистрілив із гранатомета у мирних жителів Сєверодонецька Луганської області.

За даними «Ґрат», Буткевич принаймні з початку червня і до 14 числа перебував у районі Києва та Київської області. Про це він сам повідомляв колегам, домовляючись про зустріч. 14 червня він уже не зміг побачитися з колегами у Києві, про що повідомив у листуванні, додавши, що його підрозділ передислокували, і він переміщується у Полтавську область.

Від колег Буткевича отримали «аналогічне підтвердження» того, що він не був у Сєвєродонецьку 4 червня, пишуть «Ґрати».

«За моїм листуванням із Максимом я не маю жодного сумніву, що він не був 4 червня в Сєвєродонецьку — він був на зв’язку щодня, що неможливо в умовах воєнних дій. Ба більше, коли його підрозділ відправляли на якесь завдання, він попереджав, що не буде на зв’язку певний час. Що, власне, відбувалося кілька разів — один раз у квітні, і ось 19 червня», — розповів «Ґратам» правозахисник Саша Файнберг.

У чому окупанти звинувачують Буткевича?

«Суд» на окупованих територіях Донеччини та Луганщини ]]>«засудив»]]> Максима Буткевича до 13 років колонії суворого режиму за нібито обстріл під'їзду житлового будинку в Сєвєродонецьку та поранення двох цивільних.

У слідчому комітеті росії заявляють, що Буткевич нібито визнав свою провину. Однак чоловік із червня 2022 року перебуває в російському полоні, а незалежні адвокати — і з російської, і з української сторони — не мають доступу до матеріалів його справи.

Про полон Максима Буткевича стало відомо 24 червня, коли кремлівські ЗМІ ]]>поширили]]> відео з ним та іншими військовими, які, як зазначається, опинилися в полоні під Гірським на Луганщині. російська пропаганда також ]]>випустила]]> низку сюжетів, де називала Буткевича «пропагандистом», «нацистом» і «командиром взводу карального загону».

Крім Буткевича, «суди» призначили 8,5 року колонії українському військовополоненому Віктору Похозею та 18,5 року колонії полоненому Владиславу Шелю. Їх називають членами «Азову» та вважають винними у воєнних злочинах.

МЗС України ]]>наголосило]]>, що весь судовий процес є фейковим та був зрежисований у росії, щоб легалізувати політичну розправу над українськими громадянами. Оголошені вироки є незаконними та нікчемними, наголосило міністерство.

Що ще відомо про Буткевича?

Український правозахисник і журналіст є співзасновником «Громадського радіо» (2013) та центру прав людини ZMINA. Раніше працював на BBC World Service та низці загальноукраїнських телеканалів, кілька років був гостьовим лектором НаУКМА, а також входив до правління українського представництва Amnesty International та громадської ради при МВС.

Також Буткевич був координатором і співзасновником проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку, українським переселенцям і протидію мові ворожнечі.

 

 

За матеріалами: hromadske

]]>https://hromadske.ua/posts/u-centri-kiyeva-na-vijskovogo-napali-z-nozhem...]]>

]]>https://hromadske.ua/posts/pravozahisnika-butkevicha-ne-bulo-na-donbasi-...]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет