Інформація оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації при ВЦА м.Сєвєродонецьк

02-10-2020

Продовжується ліквідація пожежі, яка виникла 30 вересня. Працюють бригади ДСНС та відбувається оцінка збитків постраждалого населення. На території Сєвєродонецького району продовжується ліквідація пожежі (Сиротине, Воронове, Метьолкіне, Боброве, Осколоновка). На жаль, є загиблі.

У роботі штабу беруть участь керівник військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк, народний депутат України Олексій Кузнєцов,  заступники керівника ВЦА м.Сєвєродонецьк Олег Кузьмінов, Олександр Ольшанський, Ірина Степаненко, співробітники ДСНС, поліції, лісгоспу, медики, представники всіх служб міста, які забезпечують його сталу життєдіяльність.

За інформацією Головного управління ДСНС У луганській області станом на 13.00 пожежа, яка виникла на околиці с. Смолянинове Новоайдарського району, вогнем пройдено понад 1 тис. 400 га лісових насаджень, внаслідок поривів вітру періодично спостерігається виникнення верхової пожежі в районі населених пунктів Боровеньки, Щедрищеве та Пурдівка. Сили і засоби ДСНС зосереджено на захисті населених пунктів. Органами місцевої влади проведено оповіщення. На даному напрямку до гасіння пожеж залучено авіацію ДСНС (3 літаки АН 32П та 2 вертольоти МІ-8). В разі ускладнення обстановки буде проведена евакуація.

Всього було евакуйовано 60 осіб до тимчасових пунктів перебування у СЗШ №8 та СЗШ №17. На теперішній час залишилось 9 осіб, які потребують тимчасового житла, решту забрали родичі. Їм надано кімнати у гуртожитку навчального закладу. Постраждалі забезпечуються гарячим харчуванням і предметами першої необхідності.

За рахунок перерозподілу асигнувань передбачено 1 000 000 грн на фінансування першочергових потреб з ліквідації наслідків пожежі,  насамперед на забезпечення гарячого харчування для постраждалих та працівників ДСНС, організацію перевезень постраждалих, медикаменти паливо, тощо. Таке розпорядження  «Про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік» керівник ВЦА міста Сєвєродонецьк Луганської області Олександр Стрюк підписав 01.10.2020 .

Люди безперервно приносять гуманітарну допомогу постраждалим від пожежі до координаційного центру зі збору гуманітарної допомоги по вул.. Сметаніна, 5А ( КДЮСШ 2), смт.Сиротине, Сиротинська селищна рада, вул. Шкільна, 34, с.Воронове, вул. Дружби, 6, с.Метьолкіне, магазин «Хуторок», вул.Першотравнева, 1, до тимчасових пунктів перебування у СЗШ №8 та СЗШ №17. З координаційного центру постійно розвозиться необхідне у  Сиротине, Воронове, Метьолкіне, Осколонівку, Боброве.

Наразі є велика потреба у забезпеченні людей засобами особистої гігієни, ковдрами, подушками, постільною білизною, продуктами тривалого зберігання.

Станом на 1 жовтня вогнем зруйновано:

79 будинків повністю, 27 частково - у Вороновому;

131 будинок повністю, 10 частково – у Сиротиному;

2 будинки повністю, 4 частково – у Метьолкіному.

Тричі  на день гаряче харчування забезпечено для постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації осіб та співробітників ДСНС України.

Управлінням охорони здоров’я Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області організовується медичний супровід евакуйованого населення та постраждалих внаслідок пожеж

Комісією ТЕБтаНС при ВЦА м.Сєвєродонецьк надзвичайну подію, що виникла 30.09.2020 внаслідок пожежі на території Сєвєродонецького та Новоайдарського лісомисливських господарств Луганської області вирішено попередньо класифікувати, як надзвичайну ситуацію регіонального рівня, природного характеру з загрозою поширення та набуття ознак надзвичайної ситуації державного рівня.