Ви тут:

Громадські обговорення звіту СЕО до документу державного планування «Стратегії розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на період 2021-2027 роки»

14-09-2021
Категорія: 

14 вересня 2021 року відбувся один з етапів здійснення СЕО (стратегічна екологічна оцінка) -  громадські обговорення (слухання) Звіту СЕО до документу державного планування «Стратегії розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на період 2021-2027 роки».

Затверджена у чинному порядку «Стратегія розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на період 2021-2027 роки» з урахуванням вимог Звіту СЕО стане обов’язковим документом для всіх організацій та установ, які будуть здійснювати планову діяльність на території Сєвєродонецької міської територіальної громади.

Метою СЕО є сприяння врахуванню екологічних міркувань у процесі підготовки та прийняття стратегій для забезпечення високого рівня охорони довкілля та сприяння збалансованому розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади. Інакше кажучи, мета СЕО – зробити стратегію більш «зеленою», тобто зменшити їхній негативний вплив на довкілля, здоров’я населення, а також збільшити позитивний вплив (покращити стан довкілля та здоров` я населення).

Стратегія розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на період 2021-2027 роки ґрунтується на врахуванні під час стратегічного та просторового планування ключових викликів, які впливають на людину, інфраструктуру, безпеку, економіку та навколишнє природне середовище, а також включає побудову культури партнерства та співробітництва, орієнтованої на взаємодію громадян та публічних інституцій щодо розвитку. Заходи реалізації  формуються на основі отриманого досвіду, зібраних даних, висновків, рекомендацій, результатів аналізів та оцінки для забезпечення, та підтримки високих стандартів управління, реалізації Стратегії розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на період 2021-2027 роки, що вимагає функціонування відповідних спеціалізованих аналітичних засобів, баз даних, формування та оцінки Стратегії.

Після громадських слухань протокол слухань буде опубліковано на офіційному сайті  Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області. Зауваження та пропозиції, які надійшли під час слухань, будуть відпрацьовані та відображені у Довідці про консультації та скореговані  у  Звіті про СЕО.

*** З 12 жовтня 2018 року в Україні введено в дію Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» (далі СЕО), який визначає необхідність здійснення процедури СЕО для документів державного планування у встановленому законодавством порядку.

            Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку»  визначає Стратегічну екологічну оцінку у процедурному аспекті: СЕО визначає, описує та оцінює наслідки виконання документів державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, виправданих альтернатив, розроблення заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків, які включають визначення обсягу СЕО, складання Звіту про СЕО, проведення громадського обговорення та консультацій (за потреби – транскордонних консультацій), врахування у документі державного планування звіту про СЕО, результатів громадського обговорення та консультацій, інформування про затвердження документа державного планування.

За інформацією Управління економічного розвитку СМВЦА

 

Рейтинг: 
Голосов пока нет
110
0