ДСНС попереджає! У разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета слід додержуватися такої послідовності дій:

05-02-2020

У разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета слід додержуватися наступної послідовності дій:

• Негайно припинити будь які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку.
  • Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 м. При цьому слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку.
  • У разі необхідності надати допомогу у залишенні небезпечної зони літнім людям, дітям та інвалідам.
  • Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами 101, 102 та дати максимально детальний опис виявленого предмету і ситуації що склалася.

Пам'ятайте, що дзвінки за номерами телефонів аварійних служб 101, 102, 103, 104 безкоштовні з будь яких телефонів та можливі навіть за відсутності коштів на рахунку.

• За можливості, позначити місце виявлення предмету за допомогою підручних засобів.
  • До прибуття спеціальних служб вжити заходів для обмеження доступу людей до небезпечної зони. При цьому необхідно залучати представників комунальних служб, служб охорони установ та підприємств, які знаходяться поруч.
  • Запам'ятати та, за можливості, зафіксувати обставини виявлення предмета, час виявлення, місце розташування, його зовнішній вигляд, характерні ознаки.
  • Звернути увагу на осіб які можуть бути причетні до залишення виявленого предмету, запам'ятати їх прикмети.
  • Обов'язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних або піротехнічних служб та особисто передати фахівцям наявну інформацію стосовно предмету.

Сєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області