Допомога та виплата компенсацій погорільцям

20-11-2020

Щодня у Військово цивільній адміністрації міста Сєвєродонецьк тимчасова комісія з розгляду питань грошової допомоги постраждалим від надзвичайної ситуації природного характеру проводить засідання. На ній розглядаються справи постраждалих від нищівних пожеж вересня-жовтня поточного року.

При розгляді деяких справ інколи виникають проблемні питання для отримання матеріальної допомоги, а саме: не оформлено право власності, не набрали спадок, негативні особливості родинних стосунків. Також досі тривають пошуки власників зруйнованих домогосподарств, які ще не подали заяв на виплату матеріальної допомоги. Окрім того, при розгляді справ комісія керується розпорядженням КМУ, яким визначено, що матеріальна допомога виплачується лише власникам житлових будинків, які повністю зруйновані, або сім’ям, які відселені із житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту.

Разом з тим, станом на 17 листопада комісією розглянуто 347 заяв від власників постраждалих домоволодінь та призначено 238 виплат з державного бюджету на 66 мільйони 750 тисяч гривень.

Крім того, за рахунок коштів міського бюджету Сєвєродонецька виділена одноразова матеріальна допомога 356 постраждалим на загальну суму 1 мільйон 780 тисяч гривень.

Дев’ятьом сім’ям, а це 20 осіб, які тимчасово проживають в гуртожитках, з державного бюджету виплачена матеріальна допомога по 300 тисяч гривень на сім’ю. Структурні підрозділи ВЦА м. Сєвєродонецьк при поселенні забезпечили цих постраждалих осіб найнеобхіднішими продуктами харчування, побутовою хімією та засобами особистої гігієни. Також ВЦА м. Сєвєродонецьк сплачує орендну плату за їх проживання в гуртожитках.

Погорільці не залишилися наодинці зі своїм горем. Вогняне лихо згуртувало – допомога надходила та надходить від органів влади, небайдужих громадян, благодійних організацій, підприємств різних форм власності, волонтерів. Вся країна відгукнулася на людське горе. За що від погорільців надходять подяки тим, хто допоміг та допомагає: «Дякуємо усім добрим людям, які не залишилися байдужими до нашого горя!» - з листа Тетяни Богомолової.

Средняя: 5 (2 оценок)