28-08-2023

]]>До Всеукраїнського забігу “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України” долучилися майже 6500 учасників з України та 37 країн світу]]>. Про це під час брифінгу в “Укрінформі” повідомила начальник відділу меморіальної роботи та з питань державних нагород Департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Мінветеранів Світлана Строкач. Захід приурочено до Дня пам'яті Захисників України, що відзначається 29 серпня.

Щорічну акцію, яка проходить вже вшосте, започаткував у 2018 році батько загиблого Героя російсько-української війни, “кіборга” Олексія Дурмасенка – Олег Дурмасенко спільно з Таїсією Братасюк та Дмитром Примаченком. Кожного року тисячі українців беруть участь в забігу, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, а також продемонструвати вдячність рідним полеглих Воїнів.

Цьогоріч для участі в забігу, що відбувся 26 серпня, зареєструвалась рекордна кількість бажаючих вшанувати пам'ять наших Захисників і Захисниць. Серед регіонів України найбільше долучилися у Києві та Київській області – майже 1130 осіб, понад 200 – на Кіровоградщині, Дніпропетровщині та Вінниччині. Дуже багато учасників було з Луганської та Донецької областей, які є вимушеними переселенцями, розповіла Світлана Строкач.

Крім того, цього року як і у минулому, свою підтримку українцям виразили іноземні громадяни, також долучившись до пам'ятної акції. Понад 500 людей разом з українцями взяли участь в забігу у Грузії, Канаді, Німеччині, Великій Британії, Італії, країнах Балтії, Польщі, Молдові, Норвегії, Нідерландах, США, Австрії, Албанії, Болгарії, Бельгії, Іспанії та в інших країнах.

Зазначимо, що цьогоріч забіг проходив винятково в онлайн-форматі через необхідність дотримання заходів безпеки та відповідних рекомендацій за умов воєнного стану в Україні. Напередодні учасники обрали маршрути та запропоновані три дистанції у 2, 5 та 10 кілометрів. Учасники, які заздалегідь успішно зареєструвався на забіг, мали можливість отримати футболки й медалі учасників.

Після пробіжки у безпечних умовах люди ділилися у соцмережах своїми фото й відеоматеріалами про власні досягнення у забігу під хештегом #БіжуЗаГероя_2023 і #забіг2023.

Також до забігу долучилися й учасники національної збірної Invictus Games, які наразі проходять навчально-тренувальний збір у Хорватії перед змаганнями у німецькому місті Дюссельдорф. Адже вони як ніхто розуміють, що таке війна, самі зазнавали поранень і бачили, як на їхніх очах гинуть побратими та друзі.

“Крім офіційно зареєстрованих учасників до забігу долучилися величезна кількість людей у містах і селах. Особливістю цьогорічної акції є масштабне інформування та висвітлення учасниками у своїх соціальних мережах історій про наших полеглих Воїнів. Адже людина жива, поки живе пам'ять про неї”, – зазначила Світлана Строкач.

Засновник забігу, ветеран російсько-української війни Олег Дурмасенко зауважив, що за останні роки, порівняно з початком ініціативи, кількість учасників забігу збільшилася в рази. Він наголосив, що такі заходи як забіг “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України” дуже важливі для нашої країни та нашої нації, адже він несе потужний меседж у національно-патріотичне виховання.

“Він потрібен нашому суспільству.  Цей забіг є також потужним об'єднанням нації. Сподіваюся, що у наступному році буде перемога України, і забіг буде проведений у всіх регіональних центрах. Пам'ять про наших Героїв буде жити вічно!”, – наголосив Олег Дурмасенко.

Довідково

Організаторами і партнерами забігу є Міністерство у справах ветеранів України,  ГО “Славетні епохи України”, ГС “Національна рада спортивної реабілітації захисників України”, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Департамент молоді та спорту КМДА, Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС “ЯРМІЗ” ГО “Асоціація медиків Революції Гідності”, Сили спеціальних операцій ЗСУ, ГС “Труханів острів”, Міністерство молоді та спорту України,  Всеукраїнський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх", за сприяння Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденка.

]]>https://www.kmu.gov.ua/news/minveteraniv-do-vseukrainskoho-zabihu-shanui...]]>