До уваги користувачів субсидією!

10-04-2019

З 01.01.2019р. та з 01.02.2019р.  Урядом внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій населенню.

Запроваджується дві моделі монетизації: безготівкова грошова форма і готівкова форма.

1. Безготівкова грошова форма запроваджується для громадян, які звертаються за призначенням житлової субсидії після 1 січня 2019 року.

Така форма надання субсидій передбачає розрахунки за призначеними субсидіями через Ощадбанк і виплату залишку невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк за результатами опалювального сезону.

Громадяни, які надають до органу соціального захисту населення за місцем проживання Заяву про призначення  і Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, обов’язково зазначають номер мобільного телефону одержувача субсидії. Відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”, без зазначення у Заяві номеру мобільного телефону орган соціального захисту населення не матиме права призначати житлову субсидію громадянам.

Підприємства-надавачі послуг направляють до Ощадбанку інформацію про нараховані суми заборгованості за комунальні послуги по кожному субсидіанту.

АТ “Ощадбанк” здійснює перерахування коштів субсидіанта на рахунки комунальних підприємств за спожиті послуги до 18 числа кожного місяця.

Протягом  доби після перерахування коштів Ощадбанком на рахунки комунальних підприємств громадянин отримує смс-повідомлення з інформацією про суми коштів, які потрібно доплатити кожному комунальному підприємству.

Заявник   сплачує    суму   коштів по кожному комунальному підприємству, що вказано в смс-повідомленні та сплачує послуги в повному обсязі, якщо в повідомленні вказано, що по комунальному підприємству  інформація відсутня.

Користувачі , які отримують субсидію у безготівковій грошовій формі субсидію,  у контакт-центрі Ощадбанку безкоштовно за телефоном 0800-210-800 можуть дізнатись інформацію:

- про  суму сплачених коштів за субсидією;

- про суму, яку потрібно доплатити за комунальні послуги;

- перелік   комунальних   послуг,   за  якими  відсутня інформація, і за якими вони сплачуватимуть згідно з квитанціями;

- залишок субсидії на поточний день.

2. Громадяни, які звернулись за призначенням субсидії у 2018р. або в січні 2019р., але субсидія яким  розраховується з початку опалювального сезону,  починаючи з березня 2019р.  отримають місячний розмір субсидії  готівкою.  А саме:

- якщо отримувач субсидії -  пенсіонер, то місячний розмір субсидії він отримає разом з пенсією;

- якщо   отримувач   субсидії   не одержує пенсію — через відділення АТ “Ощадбанк” (грошовий переказ “Швидка копійка”) або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

Для отримання суми субсидії через відділення АТ “Ощадбанк”, заявнику необхідно звернутись до будь-якого відділення банку.

За   роз’ясненнями    Мінсоцполітики,   в березні 2019р.   через   технічні    проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії і, як наслідок, виплата цим особам житлової субсидії у готівковій формі буде здійснюватися через АТ “Ощадбанк”.

Враховуючи, що до зазначеної категорії одержувачів субсидії потрапили маломобільні одержувачі пенсії, отримати суму субсидії вони можуть  через оформлення довіреності відповідно до статті 245 Цивільного кодексу України.

Звертаємо увагу, що у довіреності має бути чітко визначено перелік дій, на які уповноважено довірену особу від імені довірителя, зокрема, отримання житлової субсидії у готівковій формі через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка”, відкриття поточного рахунку в АТ “Ощадбанк” та розпорядження ними, отримання банківської платіжної картки, випущеної до такого рахунку.

Ощадбанк радить перед відвідуванням  банку пройти реєстрацію на своєму офіційному сайті або в контакт-центрі. Субсидіант самостійно вибирає відділення Ощадбанку, зручний час та дату для отримання субсидії.

У  зв’язку  з монетизацією  субсидії, УПтаСЗН звертає увагу її користувачів про необхідність   інформувати управління про зміну даних, які можуть вплинуть на виплату субсидії  (ПІБ, ідентифікаційного коду, паспорту).

Управління праці та соціального захисту населення міськради