До Сєвєродонецька завітала делегація комітету Верховної ради України

31-08-2018

29 серпня на Луганщину завітала делегація комітету Верховної ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, до якої увійшли перший заступник голови згаданого комітету Сергій Каплін, народний депутат України, член цього ж комітету Наталія Королевська, помічники народних депутатів та представники керівництва центральних органів виконавчої влади.
Спочатку високі гості побували у Рубіжному – в Управлінні праці та соціального захисту населення, яке працює у форматі «Прозорий офіс», та у Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Потому відвідали і наше місто.
У Сєвєродонецьку народні депутати України оглянули амбулаторне відділення КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги», що по вул. Федоренка, 16б. Тут у рамках реалізації медичної реформи за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на першому поверсі ремонтуються кабінети для прийому пацієнтів лікарями загальної практики – сімейними лікарями та оновлюється реєстратура, коротенько поспілкувалися з медичними працівниками.
Потому учасники делегації ознайомилися із спеціалізованою школою-колегіумом Києво-Могилянської академії Сєвєродонецької міської ради, де поцікавилися думкою вчителів перших класів про Нову українську школу – саме колегіум втілював минулого року відповідний пілотний проект і зараз про­довжує ділитися з колегами з інших закладів напрацьованим досвідом. Вчителі НВК підтримують думку, що Нова україн­ська школа є саме тією освітою, яка відповідає потребам і нахилам кожної дитини і нинішнім запитам суспільства.
По обіді у залі засідань ОДА відбулося спільне засідання прибулих з Києва та представників місцевих органів виконавчої влади і громадських організацій, на якому йшлося про найболючіші проблеми регіону: труднощі з працевлаштуванням і зайнятістю, низьку заробітну платню і затримки з її виплатою, складнощі з отриманням субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги (у тому числі і через невчасну сплату підприємствами ЄСВ) тощо. Зокрема, заступник міського голови міста Сєвєродонецька Інна Фесенко вела мову про проблеми з житлом для переселенців, статус дітей, постраждалих від війни, організацію на підконтрольній території навчання школярів і студентів з непідконтрольних міст і сіл та інше.

За інф. "СВ"