До Дня Гідності та Свободи представлено артпроєкт «Нова українська пісня»

21-11-2023

]]>Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської ОДА]]>: 10 років тому Українці сформулювали свою національну ідею – Гідність і Свобода України! Ця ідея викристалізувалася суспільством на Майдані. Не в один момент, а впродовж тривалої і виснажливої боротьби.

Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась в нас самих, в нашій свідомості. Події тих днів перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася приспана роками національна свідомість людей. Відбулися події, які назавжди змінили країну і кожного українця.

Саме це відзначили у своїх виступах присутні на обласному заході з нагоди Дня Гідності та Свободи заступник голови обласної державної адміністрації Катерина Безгинська, заслужена артистка України, співачка, художниця, журналіст, громадська діячка і волонтерка Анжеліка Рудницька, начальник управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Аліна Адамчук, директор Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв ім. С. Прокоф’єва, заслужений діяч мистецтв України Марина Яворська, заступник директора Луганського обласного центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва, заслужений працівник культури Наталія Пасічник.

Головним акцентом заходу стала презентація артпроєкту «Нова українська пісня», що став новою формою проведення обласного відкритого фестивалю нової української пісні, який починаючи 2016 року, щорічно, проводився у цей період на Луганщині та популяризував все українське – українські кольори, українські символи, українську мову, українську пісню, українську волелюбність, сприяв підвищенню професійної майстерності виконавців з різних напрямків сучасного українського вокального мистецтва.

Для участі в мистецькому заході запрошувались професійні виконавці (артисти філармоній, музичних театрів, викладачі вокальних дисциплін, індивідуальні виконавці, що мають музичну освіту тощо) та студенти мистецьких навчальних закладів.

Щорічно участь у фестивалі брали понад 40 вокалістів з різних куточків Луганської області та інших регіонів України.

Для оцінювання виступів учасників фестивалю до Сєвєродонецька приїздили провідні діячі культури і мистецтв України, які, окрім роботи в складі журі фестивалю, проводили концертні виступи в військових частинах.

Заслужена артистка України Анжеліка Рудницька, в ті буремні для культури Луганщини роки, надихала, підтримувала, давала надію та, дійсно, була талісманом, зіркою та головою журі нашого фестивалю.

Відкритий фестиваль нової української пісні з часом став візитівкою Луганщини.

Гості й учасники сьогоднішнього заходу (понад 100 осіб) – керівники відділів культури та працівники закладів культури військових адміністрацій населених пунктів Луганської області, керівники, викладачі, студенти закладів мистецької освіти Луганської області, спеціалісти управління культури, національностей , релігій та туризму ЛОДА та Луганського обласного центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва, що вимушено знаходяться зараз в різних куточках України – говорили і слухали пісні про випробування нашої Гідності і Свободи сьогодні, про те, щоб завтра життя продовжувалось, щоб світило сонце і сміялись українські діти у своїй рідній, вільній Україні!

За інформацією: ]]>Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської ОДА]]> - ]]>https://www.facebook.com/watch/?v=6661418020643416]]>